Izrael chce przesiedlić Palestyńczyków do Kongo

Opublikowano: 04.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2318

„Dobrowolne” przesiedlenie Palestyńczyków z Gazy staje się oficjalną polityką rządu Izraela.

„Zman Israel”, siostrzana strona „The Times of Israel”, dowiedziała się, że koalicja premiera Benjamina Netanjahu prowadzi tajne kontakty w celu przyjmowania tysięcy imigrantów z Gazy przez Kongo i inne państwa. „Kongo będzie skłonne przyjąć migrantów i prowadzimy rozmowy z innymi [krajami]” – powiedziało źródło wyższego szczebla w rządzie bezpieczeństwa.

We wtorek minister wywiadu Gila Gamliel powiedziała Zmanowi, że „dobrowolna migracja to najlepszy i najbardziej realistyczny program na dzień po zakończeniu walk”. We wtorek podczas konferencji zorganizowanej w Knesecie w celu zbadania możliwości dla powojennej Strefy Gazy Gamliel powiedział: „Pod koniec wojny rządy Hamasu upadną. Nie ma władz miejskich; ludność cywilna będzie całkowicie zależna od pomocy humanitarnej. Nie będzie pracy, a 60% gruntów rolnych w Gazie stanie się strefami buforowymi bezpieczeństwa”.

Podczas wewnętrznych dyskusji Gamliel przedstawił mapę Strefy Gazy po wojnie, na której widać mieszkańców zamkniętych w środku. Izrael zerwie stosunki z Gazą i rozszerzy strefy buforowe bezpieczeństwa, aby kontrolować korytarz filadelfijski, który biegnie wzdłuż 14-kilometrowej (8,7 mili) granicy Gazy z Egiptem i ustanowić stałą blokadę morską. Gamliel sprzeciwia się przekazaniu Gazy pod zarząd Autonomii Palestyńskiej. Uważa, że Palestyńczykom nie wolno pozostać w Strefie, ponieważ dalsze ataki na Izrael są tylko kwestią czasu.

Danon z Likudu to kolejny główny zwolennik wysiedlania Strefy Gazy. We wtorek na konferencji w Knesecie przedstawił swój pięcioetapowy plan (demobilizacja, utworzenie bufora bezpieczeństwa, obecność Izraela na przejściu granicznym w Rafah między Gazą a Egiptem, dobrowolna emigracja i wykorzenienie atmosfery terrorystycznej).

Pojawił się także pomysł zwrócenia się do Arabii Saudyjskiej o przyjęcie do pracy setek tysięcy Palestyńczyków.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 04.01.2024 19:15

    żymianie nauczyli się myśleć po nazistowsku

  2. Katana 05.01.2024 09:16

    Nauka na tym nie polega. Mylisz (oduczanie się) z tresurą. I kto od kogo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.