Iran zagroził USA międzynarodowym sądem

Opublikowano: 17.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 949

Teheran skierował notę ​​do Stanów Zjednoczonych, w której ostrzega przed konsekwencjami prześladowań irańskich dyplomatów – wynika z oświadczenia rzecznika irańskiego MSZ Saida Hatibzade.

„Jeśli Stany Zjednoczone nie zaprzestaną nielegalnych działań przeciwko irańskim dyplomatom w organizacjach międzynarodowych, takich jak ONZ, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (…) Iran złoży skargę przeciwko temu krajowi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości” – głosi komunikat.

Hatibzade podkreślił, nie podając konkretnych przykładów, że władze USA od dawna „nękają” przedstawicieli Iranu w organizacjach międzynarodowych znajdujących się na terytorium USA oraz członków ich rodzin, a do Stanów Zjednoczonych przekazano notę ​​za pośrednictwem ambasady Szwajcarii w Teheranie, która reprezentuje interesy Waszyngtonu w Republice Islamskiej.

Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Iranem nasiliły się na początku roku, w rocznicę śmierci generała Kasema Soleimaniego. Coraz częściej w regionie zaczęła rozbrzmiewać antyamerykańska retoryka i ostrzeżenia skierowane do Stanów Zjednoczonych – w mediach pojawiły się spekulacje o ataku na Iran, który może być usankcjonowany przez ustępującą administrację Donalda Trumpa.

Także p.o. sekretarza obrony USA Chris Miller powiedział, że po ćwiczeniach marynarki wojennej Iranu w Zatoce Omańskiej zdecydowano o pozostawieniu lotniskowca „Nimitz” w regionie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o