Gruzin wydawał fałszywe uprawnienia dla kierowców z przewozu osób

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1059

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Gruzji, podejrzanego o fałszowanie dokumentów uprawniających do pracy w aplikacjach służących do przewozu osób. Mężczyzna usłyszał łącznie ponad czterysta zarzutów, bo ponadto przebywał w naszym kraju nielegalnie, mimo to pracując dla dwóch firm zajmujących się transportem.

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej poinformował, że 31-letni Gruzin został aresztowany w październiku ubiegłego roku. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ, która postawiła mu 400 zarzutów.

Przede wszystkim obywatel Gruzji miał fałszować zaświadczenia konieczne do podjęcia pracy w przewozie osób przez obcokrajowców. Według oświadczenia Straży Granicznej, w jego mieszkaniu „mundurowi znaleźli i zabezpieczyli 6 polskich i 12 zagranicznych praw jazdy, strony personalizacyjne paszportów w tym dwie polskie i 13 innych państw, 342 sztuki zapytań o niekaralności, 17 identyfikatorów kierowcy, licencje taksówkarskie, orzeczenia lekarza medycyny pracy oraz psychologa”.

Dodatkowo zatrzymany mężczyzna sam pracował dla dwóch aplikacji do przewozu osób. W jego telefonie zabezpieczono zdjęcia fałszywych praw jazdy i paszportów, którymi miał się posługiwać na co dzień. Gruzin sam nie posiadał zresztą pozwolenia na prace w Polsce.

Za fałszowanie dokumentów, zgodnie z art. 270 § 1 i 3 „Kodeksu karnego”, imigrantowi grozi od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia.

Na podstawie: Nadwislanski.StrazGraniczna.pl, RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.