Grecja prawie bankrutem

Opublikowano: 19.06.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 952

Standard & Poor’s obniżył w poniedziałek rating Grecji z B do CCC, wskazując na “znaczny wzrost prawdopodobieństwa”, że kraj ten utraci zdolność spłacania przynajmniej części długów.

Rating D, do którego zbliżyła się teraz Grecja, oznacza utratę zdolności płatniczej i kredytowej, czyli bankructwo. Rating CC jest już nazywany “śmieciowym”.

W zeszłym tygodniu rząd Grecji ujawnił program oszczędnościowy, zakrojony na 28 miliardów euro do 2015 roku. Program ten – jak się powszechnie uważa – jest niezbędny, żeby Grecja mogła otrzymać piątą transzę pakietu ratunkowego MFW i UE, uzgodnionego w maju 2010 roku. Wartość tego pakietu to 110 miliardów euro.

Obniżając rating Grecji, Standard & Poor’s wskazał na wzrost czynników ryzyka związanych z tym pakietem ratunkowym.

Ateny zarzuciły tej firmie ratingowej, że nie wzięła pod uwagę starań UE i MFW o znalezienie rozwiązania dla greckiego kryzysu zadłużenia. Resort finansów wydał oświadczenie, w którym wyraził opinię, że Standard & Poor’s nie wziął też pod uwagę działań rządu greckiego, który stara się uniknąć jakichkolwiek problemów dotyczących zobowiązań kontraktowych Grecji. W oświadczeniu napisano ponadto, że firma ratingowa nie wzięła pod uwagę wspólnej dla wszystkich Greków “woli planowania naszej przyszłości wewnątrz strefy euro”.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. davidoski 19.06.2011 09:49

    Agencje ratingowe Standard and Poors, Fitch i Moody’s stanowią jedną grupę przestępczą wspólnie z kartelem bankowym zmierzającą do odebrania Grecji ostatnich aktywów państwowych i ich sprywatyzowaniem za grosze. Obniżanie ratingu jest formą nacisku mającego zwiększyć presję na wyprzedaż majątku.

    http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/06/tyrania-bankierow.html

  2. adambiernacki 19.06.2011 10:16

    Oczywiście to wie każdy świadomy człowiek. Chciałbym dodać, że to właśnie UE pchało Grecję w łapy lichwiarzy co jest nadzwyczaj ciekawe.

  3. Biheave 19.06.2011 22:42

    Stany są już na dnie od dawna kierowane przez banki i lepiej dla nas wszystkich żeby szybko się nie udusiły bo będzie źle. Tylko media podtrzymują wspaniały obraz USA. Pokazują NY czy LA, ale my nie widzimy reszty. Wiele miast/dzielnic to po prostu widma. Niszczejące budynki i ludzie, którzy zostali bez pracy po zlikwidowaniu przemysłu. USA nie ma realnych pieniędzy, które zakumulowały sobie Chiny.

    W Europie widzimy wykańczanie poszczególnych krajów. Niedługo będzie można kupić całą Grecję. Polska już zostajż wykupiona lecz poniekąd w trochę inny sposób, “drobnym” urozmaiceniem była zmiana ustroju państwa, podczas której dokonano sporego wykupu. Szkoda mi Grecji, teraz pozostanie bez niczego. Zobaczymy kto następny, może Hiszpania, Portugalia może kto inny i tak dalej aż w końcu większość państw będzie polegała na korporacjach, które będą posiadały wszystkie zakłady i przemysł.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.