Fotoradary na celowniku wandali

Opublikowano: 13.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1060

Fotoradar w Bloor West Village w Kanadzie w ciągu kilku miesięcy ubiegłego roku został pomalowany sprayem aż 31 razy. Inny, zlokalizowany niedaleko szkoły podstawowej we wschodniej części Toronto, był przewrócony 19 razy, przy czym w trzech ostatnich razach musiał być wyłączony na wiele dni. Trzeci fotoradar, w okolicy Highland Creek w Scarborough, został zdjęty przez wandali, mimo że ważył kilkaset funtów. Przez osiem dni był potem niezdatny do użytku.

To tylko przykłady, ale podobnych incydentów od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023 roku naliczono 555. Na skutek tego nie działały łącznie przez 279 dni. Fotoradary zostały umieszczone przy ulicach w Toronto trzy lata temu i wciąż są dewastowane.

Wiele incydentów odnotowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy to relatywnie niegroźne zdarzenia, takie jak na przykład pomalowanie radaru farbą w sprayu. Tego typu incydentów było 222. Nie skutkowały one wyłączeniem radaru z użytku.

Jednak w 94 przypadkach fotoradary zostały przemieszczone, a w 134 – przewrócone. Z dokumentów widać, że niektóre radary systematycznie znajdują się na celowniku wandali.

Radar na St. Clair Avenue na wschód od Marilyn Crescent w październiku 2022 roku był przewracany przez trzy kolejne dni. W końcu został tak uszkodzony, że nie działał przez sześć dni. Następnego dnia po naprawie i ponownym podłączeniu, znów został przewrócony.

W innym przypadku fotoradar przy Runnymede Junior and Senior Public School był niszczony 32 razy. To najczęściej dewastowany fotoradar w Toronto.

W Toronto działa 75 fotoradarów. Rzecznik prasowy miasta, Hakeem Muhammad, że niszczenie fotoradarów jest dobrze znane z innych miast. Toronto nie jest wyjątkiem. Miejskie fotoradary są pokryte specjalną substancją, która znacznie ułatwia usuwanie farby, a także są wyposażone w alarmy, które aktywują się w przypadku przewrócenia lub przesunięcia urządzenia. Miasto rozważa dodatkowe zabezpieczenia, takie jak montaż fotoradarów na masztach lub instalację monitoringu.

Ratusz nie ponosi bezpośrednio kosztów naprawy fotoradarów. Za utrzymanie urządzeń odpowiada firma, z którą miasto podpisało umowę obejmującą wszystkie czynności obsługowe.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Zdjęcie: Janitors (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.