Mieszkańcy Mississaugi głosują młotkiem

Opublikowano: 13.09.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2094

Ponieważ fotoradary są coraz częściej niszczone i przewracane, kanadyjskie miasto szuka sposobów ich ochrony. Liczba przypadków wandalizmu i niszczenia fotoradarów w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku przewyższyła już zgłoszenia z całego 2022 r. o prawie siedem procent.

Rzeczniczka Mississaugi, Irene McCutcheon, twierdzi, że w 2022 r. miasto otrzymało 161 zgłoszeń o zdewastowaniu fotoradarów, zamalowaniu ich graffiti lub innej manipulacji. Do 7 września tego roku zgłoszono 172 przypadki wandalizmu – dodała.

Pierwsze dwa fotoradary w Mississaudze zostały aktywowane w lipcu 2021 r. w dzielnicach Malton i Erin Mills, obecnie są 22. Między 1 stycznia a 31 października 2022 r. w ramach miejskiego programu ASE wydano 23 163 mandaty za przekroczenie prędkości, średnio ponad 2300 miesięcznie głównie w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h.

Miasto zleciło konserwację fotoradarów objętych programem ASE prywatnej firmie Redflex Traffic Systems, a urzędnicy twierdzą, że naprawa urządzenia nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Na posiedzeniu rady w dniu 6 września, radny Matt Mahoney oszacował, że jednostka ASE w jego okolicy została powalona „około 18 razy”. „To z pewnością frustrujące dla mieszkańców, gdy każdego ranka, gdy się budzą, widzisz przewrócony fotoradar” – stwierdził.

Podczas spotkania Mahoney poprosił władze miasta o potencjalną współpracę z policją w Peel i władzami szkół w Peel, aby sprawdzić, czy możliwe jest zainstalowanie kamer bezpieczeństwa w celu monitorowania fotoradarów oraz znaków wskazujących, że jednostki są monitorowane.

Radny Stephen Dasko poprosił władze miejskie o zbadanie nowych sposobów rozmieszczania fotoradarów, w tym umieszczenia ich wysoko nad ziemią.

Chociaż program najwyraźniej spotkał się z pewnym sprzeciwem, urzędnicy miejscy twierdzą, że po rozmieszczeniu jednostek średnia prędkość pojazdów jest niższa o osiem kilometrów na godzinę, a ogólne przestrzeganie ograniczeń prędkości wzrosło o 29 procent.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Strangersama 13.09.2023 23:39

    I jeszcze kamery do obserwacji kamer obserwujących fotoradary

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.