Chiny po raz kolejny blisko Tajwanu

Opublikowano: 20.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 921

Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało o chińskim naruszeniu przestrzeni na Cieśninie Tajwańskiej. Zauważono aż 51 samolotów wojskowych i 6 okrętów wojennych Chińskiej Republiki Ludowej.

Tajwański resort obrony poinformował w czwartek, że 25 chińskich myśliwców naruszyło strefę identyfikacji obrony powietrznej. Część maszyn w tym Su-30, Shenyang J-16 oraz Chengdu J-10 przekroczyła linię mediany na Cieśninie Tajwańskiej.

Ministerstwo przekazało, że w sumie sześć okrętów wojennych i 51 samolotów wojskowych prowadziło w czwartek operacje w bliskiej odległości od tajwańskich wybrzeży.

W odpowiedzi na powtarzające się naruszenia, strona tajwańska wysłała swoje samoloty bojowe i okręty wojenne, by monitorowały sytuację. Włączone zostały systemy obrony przeciwrakietowej, wysłano również ostrzeżenia radiowe.

Czytaj więcej: Słabnie wsparcie dla Ukrainy. W lipcu największe państwa UE nie zaoferowały żadnego sprzętu
Chińczycy napierają na Tajwan

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza od 4 sierpnia prowadziła ćwiczenia wokół Tajwanu w odwecie za niedawną wizytę przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Tajpej. Pomimo zakończenia manewrów w pobliżu Tajwanu, chińska armia zapowiedziała większą częstotliwość manewrów w tym regionie, by utrzymać zdolność bojową.

Asystent sekretarza stanu USA ds. Azji Wschodniej i Pacyfiku Daniel Kritenbrink, powiedział, że Chiny wykorzystały podróż Pelosi jako pretekst do zmiany obowiązującego statusu quo, oraz że Stany Zjednoczone przewidują, że Chiny będą kontynuować kampanię nacisku na Tajwan.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.