Belzebub wiecznie żywy, czyli władza wyznawców Baala nad światem

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3293

Diabeł Baal był bogiem Fenicjan. Najbardziej znani Fenicjanie to Kartagińczycy i ci, których fałszywie nazwano Izraelitami a później Żydami. Fałszywi Żydzi z fałszywego starożytnego Izraela są tak naprawdę Fenicjanami i ich bogiem był Baal. Tak jak u Słowian Sław był dołączany do imion, tak i w Kartaginie było to samo. Najsłynniejsi dowódcy Kartaginy to Hanni-baal oraz jego brat Hazdru-baal.

Gdy Rzym zniszczył Kartaginę i podbił Palestynę, gdzie było wiele miast założonych przez Fenicjan, to w warstwach rządzących Fenicjanami (tam rządziła i rządzi kasta panów) powstał plan zemsty. Wymyślono „Torę”, by powstał nowy nurt religijny pozornie nie związany z Fenicją i aby nikt go w Rzymie nie powiązał go z Kartaginą.

Oto kilka cytatów z „Tory”, która jakoby miała walczyć z kultem Baala:

– „Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben-Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło.”

– „Nie będziesz dawał dziecka swojego, aby było przeprowadzone przez ogień dla Molocha, nie będziesz w ten sposób bezcześcił imienia Boga swojego. Ja jestem Pan.”

– „Splugawił też i Tofet, które było w dolinie syna Hennomowego, aby więcej nikt nie przewodził syna swego, ani córki swojej przez ogień ku czci Molochowi.”

A jak było naprawdę? Wyznawano to samo, tylko oficjalnie zmieniono imię boga: „Abrahamie! A gdy on odpowiedział: Oto jestem – powiedział: Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę”.

„Jefte, zanim wyruszył na bitwę przeciwko Ammonitom, przysiągł, że jeśli zwycięży, złoży w ofierze cokolwiek wyjdzie z jego domu, gdy będzie do niego wracał. Na spotkanie wracającemu zwycięsko Jeftemu wyszła córka, jego jedyne dziecko. Jefte, mimo smutku, spełnił swoją przysięgę”. Z domu podkreślę, nie z kurnika, nie ze stodoły, nie z psiej budy, tylko z domu, to czego się spodziewał gdy wróci?

Dobra, teraz skąd w słowiańskim języku wziął się Belzebub? Jest to zbitek słów Baal z hebrajskiego (czyli: pan, właściciel, małżonek) i Zebub (czyli latający), Baal Zebub-בַּעַל זְבוּב, wymowa fonetyczna: (bah’-al zeb-oob’) to z angielskiego, ale daję jako dowód.

Teraz dowód kto rządzi światem. A skoro Rockefellerowie i Rotschildowie są jeszcze niewidzialni dla stad baranów i owiec, to widzialne powinny być bramy do świątyni Belzebuba.

Fotografia pierwsza od góry po lewej – świątynia Balla w Palmirze w Syrii…

…i kolejno: Waszyngton, Londym, Dubaj, Nowy Jork, Jerozolima, Włochy i Szwajcaria.

Autorstwo: RB
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Dgruzin 25.10.2021 13:26

  Gdyby to rozwinąć i udokumentować byłby ciekawy artykuł. Nie lubię po łebkach.

 2. MasaKalambura 26.10.2021 06:30

  Co za bezsensowny bełkot.

 3. rici 26.10.2021 10:15

  Wcale nie taki bezsensowny;
  Poczytaj sobie biblie. wystepuja tam trzy rozne nazwy boga. Mozna latwo odroznic wierzenia sumeryjskie , po uzyciu w tych fragmentach nazwy bogowie czyli elohim /elohim w hebrajskim to jest liczba mnoga/ , lub Adonaj ktore odnosi sie do wierzen egipskich, i moze oznaczac Atona, lub wczesniejszego Ra.
  Pokaz mi jakikolwieg artefakt z czasow rzekomego “wielkiego,przebogatego” panstwa Salomona, czy wczesniej Dawida, nie ma nic. Ruiny rzekomej swiatyni Salomona, to sa wedlug archeologow ruiny twierdzy rzymskiej zbudowanej od podstaw przez Rzymian po powstaniu Zelotow w 64 roku.
  A propo powstania Zelotow, dlaczego tak malo sie o nim mowi? kto to byl?;
  Zeloci zbrojne ramie Nazirenczykow, pozniej nazwanych essenczykami od Esseny. Nazirenczycy wywodzili sie z sekty Machabeuszy, a gdy ta po wygranych powstaniach zdradzila ich idealy i zaczela kolabrowac z Rzymianami, czesc zwolennikow Machabeuszy utworzyla odlam zwany Nazirenczykami. Nazirenczycy to byli faktycznie pierwsi chrzescijanie. Jezus byl Nazirenczykiem. Tlumaczenie INRI w starszych egzemplarzach Biblii to Jezus Nazirenczyk Krol Judzki.
  Zauwaz ze pierwsi jency nazirenscy przywiezieni do Rzymu w 64 roku, zostali oskarzeni o podpalenie Rzymu /co jest prawda/ jako chrzescijanie. Podobnie jest z Nazirenczykami, ktorzy po stlumieniu powstania przez Rzymian, przyczynia sie rowniez do tego walka powiedzmy frakcji Faryzeuszy i innch zydow/wtedy to jeszcze nie byli typowi zydzi/po stronie Rzymian uciekli na tereny pustyni syryjskiej i arabskiej, poza juryzdykcje Rzymu. Posiadali oni jedna z pierwszych wersji Ewangeli Mateusza. Jezus jako bog zostal uznany kilkaset lat pozniej, wczesniej byl “tylko” nauczycielem lub mistrzem.Mahomet byl wlasnie potomkiem tych zydow nazirenskich. Tak samo Saudowie podkreslaja ze sa potomkami zydow.
  Gdybys chcial wiecej poczytac na temat zydow, a zwlaszcza ich propagandy, w ktorej jest jednak jak zawsze troche prawdy, to poczytaj sobie ksiazke “Die Aschkenasim” Borisa Altschülera.
  Gdzie opisuje ze zydzi to tworcy kultury srodziemnomorskiej, i pozniejszej europejskiej, a sami szkenazyjcycy czyli Chazarzy to potomkowie jednego z zaginionych plemion izraela.
  Zreszta jest o wiele wiecej logicznych przekazow przemawiajacych za tekstem Robiego, niz za biblia.

 4. robi1906 26.10.2021 18:48

  Kannanejczycy to przodkowie Kartagińczyków, to z Augustyna ” Unde interrogati rustici nostri quid sint, punice respondentes Chanani”.
  A kto był bogiem Kannanu?.

  Bełkotać, to możesz ty Maso.

 5. MasaKalambura 26.10.2021 19:18

  Rici i robi , to bełkot, a wy go jeszcze dokładacie.

 6. robi1906 26.10.2021 19:56

  Dodam opowieść o Wen Amonie, czy opowieść jest prawdziwa czy fałszywa nie ma to żadnego znaczenia, bo pada ciekawe imię władcy Byblos a imię jego to Zeskar-Baal,
  faktycznie można z tego zrobić duży artykuł, piramidy muszą poczekać, a ty Maso też się możesz poduczyć o Fenicjanach, bo może się okazać, że twój koran (jeśli oczywiście jesteś jego wyznawcą) to tak naprawdę modły do Baala.

 7. MasaKalambura 26.10.2021 20:27

  Robio najpierw poczytaj co to za bóstwo, jak wyglądał jego kult, czego dopuszczali się jego wyznawcy i szybko odkryjesz dlaczego Jahwe (błogosławiony na wieki) jest tego kultu odwiecznym wrogiem.

  Bełkotki o tym, że to z tych kultów wywodzi się monoteizm pozostawiam naiwnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.