Będzie strajk w Poczcie Polskiej

Opublikowano: 13.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1237

Pracownicy poczty zastrajkują kilka dni przed wyborami.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, siedem związków zawodowych Poczty Polskiej (PP) nie dogadało się z zarządem państwowej spółki. Organizacje domagały się podwyżek, ale pracodawca – mimo wejścia do firmy mediatora – nie ustąpił. Związkowcy zdecydowali się na strajk ostrzegawczy.

Do strajku dojdzie 11 października, a więc tuż przed wyznaczonymi na 15 października wyborami parlamentarnymi. W ramach sporu zbiorowego nie udało się osiągnąć i wypracować kompromisu.

Związkowcy zaznaczają, że decyzja była trudna, ale nie mieli wyjścia, bo negocjacje były wręcz kuriozalne. Rokowania miały być utrudniane i celowo przewlekane, odpowiedzi na pytania pracowników udzielane jedynie częściowo. Pracodawca nie udostępniał danych i informacji, o które wielokrotnie wnioskowano.

Pracownicy Poczty domagają się podwyżki miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie od 800 do 1000 zł.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. flipper 14.09.2023 01:36

  A kto jeszcze z poczty korzysta- policja , sady no i komisja wyborcza. I dla nich mamy utrzymywać miliony zbędnych urzędów i urzędasów?? Żeby nam awizo podrzucali?? Tez bym ich olał.

 2. Katana 14.09.2023 08:12

  Nie zapominać o listach mobilizacyjnych – z wojska, flipper.
  Nie lej tylko do skrzynki bo… po “ekspertyzie” uznają za odebrane. Psy mają węch.

 3. Wolfman 14.09.2023 10:18

  Głupstwa jak listy za granicę wyślesz? Kurierem za 100 zamiast pocztą za 20. Powinni się zreorganizować, poprawić i działać dalej tylko lepiej. Dlaczego nie mają swoich paczkomatow to nie wiem. Chcecie tylko prywatyzacji i obcego kapitału?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.