Zioła na niepłodność

Opublikowano: 27.07.2018 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 844

Problematyka niepłodności dotyka nas, wówczas, gdy po rocznym regularnym współżyciu seksualnym, nie udaje się nam doczekać upragnionego momentu zajścia w ciążę.

Stres, niewłaściwy tryb życia oraz niewłaściwa dieta, czynią z niepłodności chorobę cywilizacyjną, która dotyka coraz więcej par. Nowoczesne techniki oraz sposoby leczenia pozwalają znaleźć i skutecznie usunąć przyczynę wielu przypadków niepłodności. Przyczyna ta może mieć swoje źródło zarówno u kobiety jak i u mężczyzn, dlatego istotne znaczenie mają badania przeprowadzone wobec obojga partnerów.

W walce z niepłodnością cuda mogą zdziałać, także zioła na niepłodność. Ich uzdrawiające właściwości stymulują pracę jajników, zwiększają produkcję śluzu oraz skutecznie wpływają na jego konsystencję. Zioła na niepłodność znakomicie przyspieszają przemieszczanie się plemników.

Zioła wspomagające zajście w ciążę

U kobiet wstępne badania przyczyn niepłodności rozpoczynają się od tzw. testów owulacyjnych, które mają określić, czy kobieta prawidłowo produkuje komórki jajowe. W tym celu bada się poziom hormonów we krwi w odpowiednich okresach cyklu miesiączkowego. Do wystąpienia niepłodności u kobiet może przyczynić się wiele medycznych powikłań występujących w układzie rozrodczym, takich jak pojawienie się mięśniaków lub polipów w macicy, brak drożności jajowodów, zaburzenia endokrynologiczne wpływające na brak jajeczkowania, czy powstałe ogniska endomitozy. Jeżeli nie mamy zdiagnozowanych powyższych dolegliwości zdrowotnych, to w celu zwiększenia szans na potomstwo możemy wdrożyć zioła na niepłodność.

W wielu przypadkach przyczyną niepłodności jest stres. Wówczas skutecznie mogą pomóc nam masaże i aromaterapia, a także inne metody alternatywne, oparte na ziołowych miksturach. Jest kilkanaście ziół na niepłodność, które korzystnie działają na gospodarkę hormonalną. Chińscy zielarze w problemach z niepłodnością spowodowaną zakażeniami lub nieprawidłowym położeniem macicy, zalecają zioła na niepłodność w postaci cynamonu.

Przy niepłodności męskiej wykorzystuje się, także zioła na niepłodność w postaci żeń-szenia, który wzmaga impotencję. Dla wzmocnienia i uregulowania gospodarki hormonalnej u kobiet, stosuje się zioła na niepłodność, takie jak liść pokrywy, maliny, serdecznika pospolitego, dzięgielu oraz imbiru.

Niektóre zioła zahamowują płodność

Korzystając z terapii ziołowej musimy jednak precyzyjnie dobierać zioła na płodność, gdyż nie wszystkie posiadają pożądane właściwości, a nawet niektóre zioła skutecznie mogą zahamować naszą płodność. Łopian, koper włoski, rumianek, jałowiec, liść męczennicy czy szałwii, to zioła na płodność, które kobiety pragnące dziecka powinny unikać.

Mężczyznom zaś w zwiększeniu płodności nie służą takie zioła jak korzeń lukrecji, jeżówka, dziurawiec, ginko. Zioła te mogą przyczynić się do osłabienia ruchliwości plemników oraz uniemożliwić zapłodnienie jajeczka.

Wybierając zioła na płodność, musimy więc szczegółowo sprawdzać ich skład i pochodzenie. Zioła na płodność należy przyjmować w dawce określonej przez producenta. Przyjmowanie zwiększonych dawek może wywołać niepożądane skutki uboczne organizmu.

Trzeba także pamiętać, iż zioła na płodność można stosować jedynie na etapie, na którym staramy się o dziecko. Zioła na płodność pite w czasie zapłodnienia mogą wywołać groźne skutki dla kobiety oraz płodu. Wiele ziół ma działanie rozkurczowe, co może przyczynić się do pojawienia się skurczów macicy i wystąpienia poronień.

Podczas stosowania ziół na płodność należy, więc uważnie obserwować reakcje i samopoczucie organizmu, a w momencie uzyskania pozytywnego testu ciążowego, jak najszybciej zaprzestać picia ziół na płodność. Z reguły zioła na płodność mogą być bezpiecznie stosowane w okresie od pierwszych dni miesiączki do dnia owulacji.

Terapie ziołowe bardzo różnie na nas działają. Jednym zioła nie pomagają, a dla innych przynoszą oczekiwane rezultaty zdrowotne. Warto jednak spróbować i zaufać mocy ziół!

Źródło: Ziola-Na.net [1] [2]


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.