Zdemaskowano kolejne kłamstwo Białych Hełmów

Opublikowano: 09.06.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 370

Dziennikarze RT zdemaskowali jeden z najbardziej przerażających “fejków” o Syrii – historię o chłopcu, który stał się „symbolem cierpień Aleppo” – oznajmiła redaktor naczelna telewizji Margarita Simonian.

„Następnym razem zabierzemy ze sobą Christiane Amanpour i wszystkich chętnych. Jeśli im wszystkim nie zabraknie odwagi, by porozmawiać z chłopcem Omranem i jego rodziną” — powiedziała Simonian w wywiadzie dla RT.

Przedwczoraj ojciec Omrana Daqneesha powiedział RT, że przedstawiciele Białych Hełmów długo fotografowali jego syna, zanim zaczęli udzielać mu pomocy. Oznajmił, że stopień obrażeń odniesionych przez jego syna był mocno przesadzony, a samo zdjęcie wykorzystano do interesownych celów.

Zdjęcie przedstawiające Omrana wydobytego spod ruin przez członków organizacji Białe Hełmy pojawiło się w mediach latem 2016 roku. Zachodnie media oskarżyły o nalot na dom w Aleppo, w którym mieszkała rodzina dziecka, Rosję i Syrię. Ministerstwo Obrony z kolei oświadczyło, że charakter uszkodzeń wskazuje na użycie min lub butli gazowych stosowanych przez terrorystów. Resort podkreślił, że na nagraniu widać, że lekarze nie spieszą się z pomocą chłopczykowi, za to starają się ukryć go przed kamerami.

Korespondentka CNN Christiane Amanpour podczas wywiadu z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem pokazała zdjęcie chłopca, mówiąc, że „jest to zbrodnia przeciwko ludzkości”. Później rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa zaproponowała Amanpour, aby przyjechała do Syrii i przeprowadziła uczciwy, „a nie sfabrykowany, jak potrafi to robić CNN”, wywiad z Omranem.

Białe Hełmy były wielokrotnie oskarżane o inscenizacje, na których robią „ofiarom” charakteryzację i dyktują im, co powinny mówić lub wykonują zabiegi ratunkowe na martwym dziecku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 09.06.2017 16:09
  2. agama 09.06.2017 22:04

    hollywood-media…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.