Więźniowie zbuntowali się przeciw gorszym warunkom

Opublikowano: 04.11.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 524

2 listopada po południu około 160 więźniów opanowało jedno ze skrzydeł zakładu karnego w Maidstone w hrabstwie Kent. Kilkudziesięciu innych w więzieniu w pobliżu Rugby odmówiło powrotu do cel.

Telewizja Sky łączy bunty z odebraniem więźniom przywilejów. Stracili oni m.in. automatyczny dostęp do telewizji i sali gimnastycznej. Muszą nosić specjalne uniformy przez pierwsze dwa tygodnie odsiadki, stracili możliwość oglądania filmów ze scenami erotycznymi i aktami przemocy, a system przywilejów został ściślej powiązany z ich zachowaniem.

Nowe zarządzenia nakładają na więźniów materialną odpowiedzialność za szkody i wymagają od nich, by więcej czasu spędzali w celach, co tłumaczone jest niedoborem strażników. Cięcia w zatrudnieniu w więziennictwie wymusił rządowy program oszczędnościowy. Związek zawodowy pracowników więziennictwa ocenia, że od końca 2010 r. zatrudnienie wśród więziennego personelu zmniejszyło się o 2 tys. funkcjonariuszy.

Skrzydło Thanet w więzieniu w Maidstone, odseparowane od innych było demolowane w trakcie zaplanowanych trzygodzinnych zajść. Do negocjacji z więźniami zmobilizowano specjalnie przeszkoloną do tłumienia buntów więźniów ekipę Tornado.

W więzieniu w Maidstone przebywa ogółem ok. 600 więźniów, m. in. więźniowie skazani za przestępstwa seksualne z hrabstw Kent i Sussex oraz obcokrajowcy. Jest to więzienie kategorii “C”, w którym więźniom do wyjścia na wolność pozostało więcej niż 18 miesięcy i uznani są za zbyt niebezpiecznych, by trzymać ich w otwartych celach.

Telewizja Sky doniosła też o buncie więźniów w zakładzie karnym Rye Hill w pobliżu Rugby w hrabstwie Warwickshire, którym administruje prywatna firma G4S. Około 60 więźniów odmówiło powrotu do cel mimo polecenia.

Brytyjskie władze zapewniają, że do wieczora w obu więzieniach opanowano sytuację.

Autor: jkl
Źródło: Lewica


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. greg1982fr 04.11.2013 11:52

    I mamy jak na tacy pokazane co sie dzieje, jesli jakies grupy – w tym przypadku wiezniowie – dostaja za duzo przywilejow. Tym jest przesiakniety caly zachod i europa.
    Kazdy powinien miec tyle ile sobie wypracuje. A nie dostawac ulg, kasy “za zywota”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.