W tajnym więzieniu na lotnisku Mariupol torturują ludzi

Opublikowano: 18.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 430

Dziennikarze „Sputnika” zbadali i opublikowali dowody na istnienie tajnego więzienia na ukraińskim lotnisku Mariupol, gdzie torturowano ludzi.

Według danych agencji więzienie należało do nacjonalistycznego batalionu „Azow” i działało pod niepisanym patronatem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Była więźniarka tajnego więzienia, Tatiana Ganża, powiedziała, że była stale torturowana i grożono jej jamą lub rowem, gdzie rzucano ciała zmarłych, a także sugerowano jej, że wkrótce też tam trafi.

„O ile zrozumiałam z ich rozmów, jest tam rów zalany wapnem” – powiedziała Ganża. Na pytanie, ilu ludzi pochowano w tym strasznym miejscu, Ganża odpowiedziała: „Dużo. Ludzie znikali bez śladu jeszcze przed moją niewolą… Słyszałam, że wiele zostało pochowanych w bazie rolniczej. Mowa o setkach, ale to tylko moja opinia”.

W trakcie dochodzenia dziennikarze agencji kontaktowali się z więźniami i pracownikami tajnego ukraińskiego więzienia. Dowody są poparte materiałami wideo, a także zaświadczeniami lekarskimi wydanymi na Ukrainie i proklamowanej w trybie jednostronnym DRL.

Istnienie tajnego więzienia zostało również potwierdzone przez misję monitorującą ONZ w sprawie przestrzegania praw człowieka na Ukrainie (OHCHR).

25 marca 2019 roku Wasilij Prozorow, były pracownik Centralnego Biura Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), mówił o tajnym więzieniu na terenie lotniska Mariupol na Ukrainie. Według niego więzienie składało się z żelaznych pomieszczeń z hermetycznie zamkniętymi drzwiami. „Więźniowie byli w nich bici, trzymano ich tam całkowicie nieoficjalnie” – zauważył Prozorow.

W sprawie tortur w tajnym więzieniu w Mariupolu na Ukrainie Komitet Śledczy Rosji wszczął sprawę karną z powodu popełnienia przestępstwa według 1 artykułu 356 Kodeksu Karnego – „Stosowanie zakazanych środków i metod prowadzenia wojny”.

Na podstawie: RIA.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.