W tajnych więzieniach pod Mariupolem torturowano i zabijano ludzi

Opublikowano: 26.03.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1708

Kijów zakładał w rejonach prowadzenia tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO) tajne więzienia, w których torturowano i zabijano ludzi – powiedział w czasie konferencji prasowej w Międzynarodowej Agencji Informacyjnej „Rossija Siegodnia” były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Prozorow, który przyznał, że pracował dla rosyjskich służb specjalnych.

„Nazywam się Wasilij Nikołajewicz Prozorow. Od 1999 do 2018 roku byłem pracownikiem SBU, przy czym od maja 2014 roku pracowałem w aparacie centralnym, w sztabie ATO. Od kwietnia 2014 roku dobrowolnie, z pobudek ideologicznych współpracowałem z Rosją w zakresie zdobywania informacji” – powiedział dziennikarzom, dodając, że Kijów od samego początku konfliktu na południowym wschodzie kraju nie planował rozwiązania go na drodze pokojowej. Jak podkreślił, od pierwszych chwil brano pod uwagę dużą liczbę ofiar wśród ludności cywilnej Donbasu, którą „od razu ogłoszono poplecznikiem terrorystów”.

Oprócz tego Prozorow opowiedział o tajnych ukraińskich więzieniach. Jedno z nich znajduje się na terytorium portu lotniczego w Mariupolu. Jak podkreślił były pracownik służby specjalnej, torturowano i zabijano w nich ludzi. Tylko latem i jesienią 2014 roku przetrzymywano tam 300 osób, dwie z nich na pewno zmarły – dodał.

Swoje więzienia miał również batalion narodowy „Azow” – twierdzi Prozorow.

„Azow tak naprawdę nie podporządkowuje się nikomu, oprócz swojego lidera i ministra spraw wewnętrznych Awakowa. De facto nie podlega on ani kierownictwu Gwardii Narodowej Ukrainy, ani MSW, ani nawet kierownictwu ATO w czasie kiedy pułk wykonuje swoje zadania bojowe w rejonie prowadzenia tzw. operacji antyterrorystycznej” – podkreślił.

Konflikt na południowym wschodzie Ukrainy wybuchł w 2014 roku, niedługo po przewrocie państwowym w kraju. Obwód ługański i doniecki nie chciały podporządkować się nowym władzom i proklamowały swoją niepodległość. Kijów spróbował siłą przywrócić status quo, co doprowadziło do krwawych walk na linii rozgraniczenia i licznych ofiar po obydwu stronach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kuralol 26.03.2019 18:42

    Widziałem tam chłopa z 90 kg wagi nabitego przez odbyt na kolec w płocie nagiego związanego w trzech miejscach sam korpus był bez głowy. Oni tam podobno zbierają czaszki do jakiś religijnych celów. Swoją drogą trzeba się wysilić żeby taką sztukę odstawić bo płot żelazny ze 2 metry wysoki. A podpalanie ukrzyżowanych nagrane gdzieś na ukrainie jest na YT. Zobacz ~~Masa czego można się nauczyć od Abrahamowych teokratycznych wyznawców? Twoi wyznawcy Allacha nie są wcale mniej pomysłowi. Przywiązują do głowy ich ofiary minę przeciwpancerną, związują i rzucają w dół z piętra budynku. Też ten filmik jest cały czas na YT bo nie ma w nim przecież mowy nienawiści.

  2. lboo 27.03.2019 10:32

    Tu oryginalny wywiad. Można włączyć tłumaczenie.
    https://www.youtube.com/watch?v=60enCRfTUw4

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.