Udowodniono, że ziemska atmosfera dudni jak dzwon

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 687

Badanie opublikowane w czasopiśmie „Journal of the Atmospheric Sciences” przez naukowców z University of Hawaii na Manoa i Kyoto University dowodzi, że cała atmosfera Ziemi wibruje w podobny sposób, co jest wyraźnym potwierdzeniem teorii opracowanych przez fizyków w ciągu ostatnich dwóch stuleci.

Atmosferyczny dzwon wibruje jednocześnie niskim tonem i wieloma wyższymi tonami, tworząc przyjemny dźwięk muzyczny. W przypadku atmosfery „muzyka” nie jest dźwiękiem, który mogliśmy usłyszeć, ale występuje raczej w postaci wielkoskalowych fal ciśnienia atmosferycznego obejmujących glob i krążących po równiku. Niektóre poruszające się ze wschodu na zachód, a inne z zachodu na wschód. Każda z tych fal jest rezonansową wibracją atmosfery, podobną do jednego z rezonansowych dźwięków dzwonu.

W tym badaniu eksperci z Japonii i USA dostarczają szczegółowej analizy obserwowanego ciśnienia atmosferycznego na kuli ziemskiej, co godzinę przez 38 lat. Uzyskane wyniki wyraźnie dowodzą obecności kilkudziesięciu przewidywanych modulacji falowych. Podczas tego badania szczególną uwagę zwrócono na fale o okresach od 2 do 33 godzin, które podróżują poziomo przez atmosferę, poruszając się po całym świecie z dużą prędkością. Tworzy to charakterystyczny „szachowy” wzór wysokiego i niskiego ciśnienia związanego z tymi falami podczas ich propagacji.

Identyfikacja tych interferencji na podstawie rzeczywistych danych pokazuje, że atmosfera naprawdę wydaje odgłosy jak dzwon. Rozwiązuje on od dawna klasyczny problem w nauce o atmosferze, ale otwiera także nową ścieżkę badań w celu zrozumienia zarówno procesów wzbudzających fale, jak i procesów, które je zagłuszają.

Na podstawie: Dx.doi.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.