„Trąby apokalipsy” zostały nagrane we Włoszech

Opublikowano: 06.06.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1067

Kolejny incydent z udziałem dziwnych dźwięków został zgłoszony wczoraj na terenie Toskanii. Świadek zdarzenia, który zdołał uwiecznić jego fragment podzielił się nim na serwisie „Youtube”.

Zgodnie ze słowami autora nagrania a więc właściciela konta na YT Leonardo Marchetti, zdarzenie rozpoczęło się 4 czerwca w okolicach 11 rano i towarzyszyła mu deszczowa pogoda. Wedle słów świadka odgłosy przypominały mu odgłos trąb. Stąd też wzięła się sugestia, że mogą to być biblijne trąby apokalipsy zwiastujące koniec świata.

Podobne odgłosy były już słyszalne w większości regionów świata wliczając w to Polskę. Nikt nie wie na pewno czym są te dźwięki, ale można domniemywać, że skoro nagle słyszano je w tylu krajach świata, to nie są to jakieś lokalne dźwięki przemysłowe, ale coś innego. Niektórzy twierdzą, że te nietypowe hałasy zdarzały się już w przeszłości i znajduje się wiele opisów historycznych przedstawiających być może obserwacje podobnych zjawisk nawet w zamierzchłej przeszłości.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. MasaKalambura 06.06.2020 18:56

  Mój bardzo dobry znajomy też to słyszał i nagrał w okolicach Warszawy. Miałem okazję mu to wyczyścić i podbić komputerowo. Rzeczywiście trąba to najbliższe skojarzenie.
  https://www.youtube.com/watch?v=xMx-AsYFL80

  Zajrzyjmy zatem do źródeł. Trzeba chyba założyć że to pierwsza z trąb. Jak dotąd bowiem nie słyszałem o doniesieniach o trąbach w przeszłości.

  Ap 8,7
  “I pierwszy zatrąbił.
  A powstał grad i ogień – pomieszane z krwią,
  i spadły na ziemię.
  A spłonęła trzecia część ziemi
  i spłonęła trzecia część drzew,
  i spłonęła wszystka trawa zielona.”

  Bardzo ciekawe. Płonie Ziemia. Płonie wszędzie.

  Zobaczmy co za chwilę
  Ap 8,8-9
  ” I drugi anioł zatrąbił:
  i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona,
  a trzecia część morza stała się krwią
  i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń
  – te, które mają dusze –
  i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu.”

  Mocne…

 2. realista 06.06.2020 19:39

  no, mocne.
  ale co się pali? i gdzie ten grad i ogień pomieszane z krwią?
  wiesz ile to trzecia część? a “wszystka trawa”? coś takiego nastąpiło?… .. .

 3. MasaKalambura 06.06.2020 19:48

  Grad ogień pomieszane z krwią – taka wizja Woli, jak mniemam. Albo faktycznie gradobicia. Bo krew to mordowanie. Pełno tego dokoła.

  A dalej jej spełnienie. Cóż płonie busz Australii, tajga w Rosji, Amazonia, Lasy Europy. To tu, to tam, jak gradobicia. Ostatnio trawy Biebrzańskie. Widać jeszcze chwilę płonąć będą, jak 1/3 ma się spalić.

  Symboliczne opisy wizji pochodzenia od Stwórcy to apokaliptyczny koszmar dla socrealistów.

 4. realista 06.06.2020 19:53

  tak, tak, wszystko wizje, ale jakoś je podpasowujesz pod to, co jest…
  skoro to symboliczne, to po co na siłę szukasz potwierdzenia w rzeczywistości?
  wszystko symbol, chyba że się jakimś cudem ciut sprawdzi, wtedy jest to dowód na bozię…
  jakież to absurdalne… .. .

 5. MasaKalambura 06.06.2020 20:00

  Wizja albo i nie wizja. Jak czytasz apokalipsę, to wiesz, że jedno przenika w drugie. I czasem ciężko stwierdzić co jest co. Jak jesteś socrealistą, to czytasz Marksa.

  Tu najwyraźniej jesteśmy na poziomie rzeczywistości. A więc są trąby. Apokalipsy, jak w tytule artykułu. To jest też Apokalipsa i jej trąby.

  Oraz socrealistyczna trąba rozsądku, wyczuwająca albo wydmuchująca opary absurdu w medialny ustnik WM.

 6. realista 06.06.2020 20:07

  nie wiem co ty z tym socrealizmem, ale zastanów się – ogólnie, niekoniecznie o twoich apokalipsach – skoro symbolika przenika się z przepowiedniami w nieznanym stopniu, to nie ma to żadnej wartości, bo można dowolne treści pod to podstawić. i to jest podstawa wierzeń.
  ja tu obiektywnych wartości nie widzę, tylko narzędzie religijne… .. .

 7. MasaKalambura 06.06.2020 20:26

  Kiedyś przyznałeś że jesteś realistą malarzem. To tak mi się od razu z socrealistyczną twórczością malarzy powojennych, nie skorych do wiary w Boga, skojarzyło. I tak już zostało.

  To, że symbolika przenika się w jakimś stopniu z opisem rzeczywistości, nie czyni przekazu bezwartościowym, zwarzywszy na cel tego przekazu, czyli wzmacnianie wiary tych wierzących co żyją w opisywanych czasach.

  Dla ciebie to bełkot, bo to nie jest dla ciebie. To czas oddzielania nasion od plew. Jeśli wierzyć, że dźwięki przez nas tu opisywane są tymi z Apokalipsy, jesteśmy już niemal wszyscy osądzeni i podzieleni. Pieczęci zostały juz nadane. Wybrani naznaczeni. I wchodzimy twardo w kolejne rozdziały dramatu zwanego Dniem Sądu. Czas jest bliski.

 8. rici 06.06.2020 22:35

  Massa tak bardzo wierzysz co jest napisane w objawieniu sw. Jana, to dlaczego wiekszosc nie wierzy w to co jest troche dalej napisane o sadzie ostatecznym? , ze bog wezwie z otchlani wszystkie dusze i wybierze z nich 144 tys. sprawiedliwych, ktorych zabierze do nieba, a reszta pojdzie na unicestwienie, czyli nie ma zadnego piekla.
  Wy wszyscy “wierzacy” wybieracie sobie co wam pasuje z biblii, a co wam nie pasuje to najlepiej byscie wyrzucili, ale lepisj nie wyrzucac, bo to cobyscie chcieli wyrzucic za 100, 200 lat moze sie sprzydac.

 9. Foxi 06.06.2020 23:05

  @rici aleś puścił środek do odtykania rur w ten czarny kanał, dzięki

 10. MasaKalambura 06.06.2020 23:43

  Wybacz rici, ale nie dalej, tylko wcześniej, w rozdziale 7. I nie wezwie tylko opieczętuje. I nie z otchłani tylko na Ziemi, i to wybranych z pośród żyjących potomków Izraela. Nie zabierze ich do nieba, tylko będą walczyć u boku Baranka. Kiedy zwyciężą, będą z Nim na Ziemi królować. A potem razem wejdą do raju wraz z
  Ap 7,9
  ” wielki(m) tłum(em),
  którego nie mógł nikt policzyć,
  z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
  stojący(ch) przed tronem i przed Barankiem. ”

  Zaś pozostali
  Ap 20,15
  ” Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
  został wrzucony do jeziora ognia.”

  gdzie, jak można się domyślić
  Ap 20,10
  “I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków”

 11. realista 06.06.2020 23:50

  no, i dlatego Masa się sprzedał, za obiecanki z bajek. :DDD
  homo sapiens… .. .

 12. MasaKalambura 07.06.2020 00:03

  Można tak powiedzieć.
  homo sapiens spiritalitas

 13. realista 07.06.2020 00:08

  no właśnie widać… .. .

 14. MasaKalambura 07.06.2020 00:12

  widać widać

 15. rici 07.06.2020 00:47

  Widzisz Massa wszystko zalezy ktora wersje bibli czytasz, co innego pisze np. w Bibli Tysiaclecia, co innego w Bibli Brzeskiej, co innego w Bibliach wydanych przed Bbiblia Tysiaclecia, ja mam np. taka z 1936 wydana przez jezuitow. Oprocz tego inaczej czyta sie w innych jezykach. Tylko gdy bedzie mial np. dwa egzemplarze Bibli Tysiaclecia, to one beda ze soba na 100 % zgodne, ale i tak sie moze zdarzyc ze wydanie z innego roku bedzie sie roznilo od wydania np. wczesniejszego czy pozniejszego.
  Czytalem rozne wersje objawienia sw. Jana , czy Offenbarung hl.Johanes, i tylko w Bibli tysiaclecia wystepuje ze dusze sprawiedliwych beda zabrane z ziemi, w innych ze z szeolu, czyli otchlani, a w jeszcze innch nie jest podane skad.
  Poprostu wszystko zalezy ktora wersje bibli czytasz.

 16. MasaKalambura 07.06.2020 10:21

  Rici rici, może słowa się trochę różnią, ale nie kolejność.

  Ja też mam kilka wersji biblii, i pieczętowanie wybranych na ziemi, na której czterej aniołowie są powstrzymywani aż proces pieczętowania się zakończy, jest w każdej z nich w rozdziale 7-dmym – czyli wcześniej.

  Ap 14,3

  Biblia w przekładzie z greckiego – zespół biblistów polskich 1980:
  “I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami i przed Starcami; a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz 144 tysięcy – wykupionych z Ziemi”

  Biblia tysiąclecia:
  “I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem
  i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami:
  a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć
  prócz stu czterdziestu czterech tysięcy2 –
  wykupionych z ziemi.”

  Biblia w przekładzie ks. J. Wujka 1599:
  “I “śpiewali jakby pieśń nową” przed stolicą i przed czterema zwierzętami i starcami, a żaden nie mógł
  śpiewać pieśni, tylko te sto czterdzieści cztery tysiące, którzy są wykupieni z ziemi.”

  Biblia Brzeska:
  “I śpiewających jakoby nową pieśń przed
  stolicą i przed czworgiem zwierząt i starszymi, ani się żaden mógł onej pieśni nauczyć, oprócz onych sta czterechdziesiąt i
  czterzech tysięcy, którzy są z ziemie kupieni.”

  Po łacinie:
  “Et cantabant quasi canticum novum ante sedem, et ante quatuor animalia, et seniores: et nemo poterat dicere canticum, nisi illa centum quadraginta quatuor millia, qui empti sunt de terra. ” terra = Ziemia

  Wersja j. angielski:
  “And they made as it seemed a new song before the high seat, and before the four beasts and the rulers: and no man might have knowledge of the song but the hundred and forty-four thousand, even those from the earth whom God has made his for a price.” earth = ziemia

  Natomiast na koniec, podczas Sądu Właściwego, już po tych wydarzeniach z Apokalipsy, tu się zgodzę. Tak jak mówi Koran i sunna będą wtedy Dwie Trąby. Kiedy zabrzmi Pierwsza, wszystko co żyje umrze. Ludzie zwierzęta, duchy, anioły a sam koniec nawet śmierć. Żywym zostanie jedynie Bóg. Wtedy zabrzmi Druga Trąba, i wszyscy zmartwychwstaną. Dusze zostaną wszystkie wskrzeszone, czyli wyciągnięte z grobów, z szeolu, otchłani, morza i każdy zostanie osądzony wedle swoich czynów.

  Ap 20,11-15
  “I ujrzałem umarłych –
  wielkich i małych –
  stojących przed tronem,
  a otwarto księgi.
  I inną księgę otwarto,
  która jest księgą życia.
  I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
  według ich czynów.
  I morze wydało zmarłych, co w nim byli,
  i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli,
  i każdy został osądzony według swoich czynów.
  A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia.
  To jest śmierć druga – jezioro ognia.
  Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
  został wrzucony do jeziora ognia.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.