Tajfun Hagibis spustoszył Japonię. Ucierpiała Fukushima

Opublikowano: 16.10.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 674

Skutki przejścia przez Japonię tajfunu Haggis są poważne. Największy cyklon na Pacyfiku jaki powstał w 2019 roku przeszedł praktycznie przez całą Japonię włączając w to stolicę Tokio i prefekturę Fukushima gdzie znajduje się nuklearna tykająca bomba w postaci uszkodzonej elektrowni atomowej. Oficjalnie śmierć na skutek tajfunu poniosło już 70 osób a kilkaset zostało rannych.

Większość ofiar to osoby zaskoczone przez nagle wzbierający poziom wody, które się po prostu utopiły. Jedna ofiara to 70 letnia kobieta, która została zrzucona przypadkiem z wysokości 40 m, z helikoptera ratunkowego. Wiadomo również, że jeden z zabitych to bezdomny, który nie znalazł na czas schronienia.

W wiele miejsc dotkniętych przez tajfun służby ratownicze jeszcze nie dotarły dlatego nie znany jest ostateczny bilans tego kataklizmu. Wiadomo już jednak na pewno, że Hagibis został oficjalnie największą burzą, która uderzyła w Japonię od ponad pół wieku! Jego siła byłą porównywalna z huraganem Dorian, który uderzył we wrześniu na Atlantyku.

Najbardziej niepokojące są doniesienia z prefektura Fukushima i okolic wspomnianej już uszkodzonej już elektrowni atomowej Fukushima Daichi. W miejscowości Tamura, wody powodziowe spowodowane przez tajfun zabrały nieznaną liczbę tak zwanych big-bagów zawierających skażony radioaktywnie materiał z elektrowni. Wszystkie popłynęły sobie w dół pobliskiej rzeki.

Nie wiadomo jaki po przejściu tajfunu jest stan tysięcy pojemników na skażoną wodę, które znajdują się w okolicy zakładu. Wiadomo od dawna, że wiele z nich już koroduje dlatego każdy tajfun i trzęsienie ziemi w tej okolicy może się wiązać z kolejną wielką emisją radioaktywności do środowiska. Jednak oficjalnie nie potwierdzono żadnych problemów dla funkcjonowania uszkodzonej elektrowni.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.