Sztuczne słodziki są groźne dla zdrowia

Opublikowano: 05.10.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2115

Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona doszli do wniosku, że zamienniki cukru szkodzą mikroflorze jelit – podaje “Science Alert”.

Podczas eksperymentu badacze ocenili wpływ sztucznych słodzików (w tym aspartamu, sukralozy, neotamu, adwantamu, acesulfamu i sacharyny) na różne szczepy generycznie zmodyfikowanych pałeczek okrężnicy (Escherichia coli) zdolnych do bioluminescencji. Kontakt z substancjami toksycznymi wzmacnia lub osłabia sygnał świetlny. Wyniki pokazały, że substancje słodzące zakłócały wzrost i rozmnożenie mikroorganizmów.

Na hamowanie bioluminescencji wpływała sukraloza w takim stężeniu, jak mg/ml dla szczepu TV1061, 50 mg/ml (dla DPD2544) i 100 mg/ml (dla DPD2794). Neotam także tłumił emisję światła u DPD2794, natomiast acesulfam u DPD2794 przy stężeniu 4 i 10 mg/ml odpowiednio.

Zdaniem naukowców dzienne spożywanie dwóch filiżanek kawy i innych napojów zawierających sztuczne słodziki może mieć szkodliwy wpływ na bakterie jelitowe. Mimo że według badaczy efekt toksyczny nie został udowodniony, zmiany w mikroflorze mogą negatywnie odbić się na zdrowiu człowieka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 05.10.2018 15:02

    A ciekawe jak wygląda sprawa z erytrytolem, bo wg internetów zero glikemiczne, zero skutków ubocznych, zero metaboliczne, a nawet wymienia się zalety zdrowotne. We mnie ta “wspaniałość” erytrytolu wzbudza nieufność. Może ktoś coś?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.