Sejm zdecydował w sprawie stanu wyjątkowego

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1892

Polski Sejm poparł wprowadzenie stanu wyjątkowego na terytoriach graniczących z Białorusią, który wcześniej wprowadził swoim dekretem prezydent Andrzej Duda, donosi „Sputnik”.

Duda ogłosił 2 września stan wyjątkowy na terenach graniczących z Białorusią w związku z sytuacją z nielegalnymi migrantami. Mimo, że dekret został opublikowany tego samego dnia i wszedł w życie, zgodnie z polską konstytucją musi być rozpatrzony przez Sejm. Sejm ma prawo większością głosów znieść stan wyjątkowy.

W poniedziałek, po trzygodzinnej debacie, 218 deputowanych, w tym członkowie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość oraz nacjonalistycznej i eurosceptycznej koalicji Konfederacja, opowiedziało się za wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Przeciwko głosowało 168 posłów, w tym przedstawiciele opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Dwudziestu posłów wstrzymało się od głosu.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wyjaśnił, że stan wyjątkowy obejmie 115 miejscowości w Podlaskiem i 68 w województwie lubelskim. Według niego, ograniczenia dotkną “w minimalnym stopniu” stałych mieszkańców tych osiedli. Na obszarach objętych stanem wyjątkowym zabronione będą wycieczki, demonstracje i inne imprezy publiczne. Według ministra, stan wyjątkowy zostanie wprowadzony w Polsce po raz pierwszy od 1990 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. polach 07.09.2021 22:17

  “eurosceptycznej koalicji Konfederacja”:DDDD
  “Konfabulacja” znów się odkryła widać kim są a kogo grają mydląc oczka naiwnym:)

 2. donkey 13.09.2021 14:42

  2 lata temu widziałem w Konfederacji promyk nadziei dla polskiego parlamentu, ale z biegiem czasu moje poparcie dla nich słabnie.
  A tym głosowaniem pokazali, że są bandą jełopów.

 3. Admin WM 14.09.2021 08:33

  Myślę, że Konfederacja jest kontrolowaną opozycją. Nic konkretnego nie robią, tylko mądrze gadają, czasami jakąś pokazówkę zrobią medialną, by zyskać poparcie ludu, ale np. nie zatrudniają prawników do pozywania rządu do sądu. A przecież w Konferederacji są prawnicy.

  Według filmu „Szach-mat dla ludzkości”, po III wojnie światowej lud ma wybrać do rządzenia tych, co krytykowali zbrodnicze rządy, aby wprowadzili nowy porządek świata. Lud będzie się cieszyć, że obalił tyranów, a wybierze i tak osoby, które służą planowi NWO. A jak lud wybierze kogoś niechętnego do współpracy z NWO, to go przekupią, zaszantażują lub zabiją.

  Kukiz – niby antystemowiec – też okazał się kontrolowaną opozycją i teraz współpracuje z PiS-em.

  Celem kontrolowanej opozycji jest stworzenie wrażenia, że ktoś już się problemami zajmuje, by zniechęcić oddolnych aktywistów do działania. Tacy aktywiści potem myślą: „Nie założę ruchu społecznego przeciwko rządowi, bo jakaś partia już ma takie program, więc będę ją popierał, a sam nic nie zrobię, bo inni już to robią, więc szkoda mojego czas”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.