Polka lecąca do Wielkiej Brytanii miała w plecaku ostrą amunicję

Opublikowano: 19.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 980

Straż Graniczna w Krakowie zatrzymała Polkę, mającą lecieć do Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli okazało się, że kobieta ma w plecaku 8 sztuk ostrej amunicji. Niedoszła pasażerka była zupełnie zaskoczona tym odkryciem. Jaka kara jej grozi?

W czwartek 11 sierpnia 2022 roku na lotnisku Kraków – Balice zatrzymano 44-letnią Polkę za posiadanie w bagażu ostrej amunicji bez zezwolenia. Jak informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej, w sezonie wakacyjnym obserwowany jest wyjątkowy wzrost liczby pasażerów, próbujących przewieźć samolotem właśnie amunicję. Zatrzymana Polka, lecąca na Wyspy, to już 14. taki przypadek – licząc od początku lipca, z kolei licząc od początku roku, był to przypadek 32.

Polka miała wykupiony bilet na lot do Wielkiej Brytanii, jednak do samolotu nie dotarła. Podczas rutynowej kontroli bezpieczeństwa wykryto bowiem, że w plecaku, z którym kobieta podróżuje, schowanych jest 8 sztuk ostrej amunicji. Na przewóz czegoś takiego 44-latka nie miała jednak zezwolenia.

Co więcej, według relacji funkcjonariuszy, kobieta nie miała w ogóle pojęcia, że w jej bagażu znajduje się amunicja i była zupełnie zaskoczona odkryciem, jakiego dokonano podczas przeszukania. 44-letnia Polka tłumaczyła, że plecak nie należał do niej – pożyczyła go na podróż od swoich rodziców.

Co grozi kobiecie za nielegalną próbę przewiezienia amunicji przez granicę? Jak informuje Straż Graniczna, sprawa Polki, mającej lecieć do UK, trafi do polskiej prokuratury, ponieważ kobieta nie miała odpowiednich zezwoleń. Zgodnie z art. 263 § 2 kodeksu karnego, za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi w Polsce kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk

3

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. woma123 20.08.2022 00:41

    HI

    8 sztuk ostrej amunicji! 25 lat jak nic! Będzie się ciągło jak lazanie (cytat z filmu).

    DuDuS

  2. MasaKalambura 20.08.2022 14:07

    Za posiadanie amunicji ostrej od pół roku do 8 lat. Ale za przemyt…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.