Niemieckie służby rozbiły siatkę terrorystyczną

Opublikowano: 10.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1043

Funkcjonariusze policji federalnej aresztowali w Nadrenii Północnej-Westfalii siedmiu mężczyzn z Tadżykistanu, Kirgistanu i Turkmenistanu, którzy rozpoznawali możliwe cele ataków terrorystycznych w Niemczech.

Mężczyźni oskarżeni są o założenie organizacji terrorystycznej i planowanie ataków. Zarzuca się im również wspieranie Państwa Islamskiego.

Federalny Urząd Policji Kryminalnej w rozbijaniu siatki terrorystycznej współpracował z Krajowym Urzędem Kryminalnym Nadrenii Północnej-Westfalii i Federalnym Urzędem Ochrony Konstytucji (BfV), a akcja była koordynowana z organami śledczymi w Holandii. Mężczyzna z Tadżykistanu i jego kirgiska żona zostali zatrzymani przez holenderskie służby. Według holenderskiej policji para ta jest również tam podejrzana o przygotowywanie zamachów terrorystycznych.

W Niemczech aresztowano pięciu mężczyzn z Tadżykistanu i dwóch innych z Kirgistanu i Turkmenistanu. Krótko po rozpoczęciu wojny na Ukrainie razem wjechali do Niemiec. Na podstawie doniesień prasy trudno stwierdzić, czy byli oni w stanie wjechać jako uchodźcy wojenni z Ukrainy, czy też początek wojny jest wspomniany tylko ze względów chronologicznych.

W Niemczech utworzyli organizację terrorystyczną, której celem było „przeprowadzanie ataków w stylu Państwa Islamskiego” – czytamy w oświadczeniu Prokuratury Federalnej. Tadżyk, który został aresztowany w Holandii, również należał do tej grupy.

Grupa była w kontakcie z lokalną komórką Państwa Islamskiego, ISPK (Islamic State Khorasan Province). Podejrzani zbierali pieniądze dla ISPK i wielokrotnie przekazywali je organizacji za granicą – poinformowały władze. Potencjalni terroryści zdołali wybrać miejsce zamachu oraz próbowali zdobyć broń. Służby przeszukały miejsce planowanej zbrodni i nie stwierdziły zagrożenia.

Według niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji nad Sprewą działa ponad 27 tysięcy islamistów, z czego 11 tysięcy to osoby, które mogą być uwikłane w działalność terrorystyczną.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.