Niemieckie Patrioty w Polsce tylko do końca tego roku

Opublikowano: 20.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1239

Niemcy zaoferowały wydłużenie obecności Patriotów w Polsce do końca 2023 roku, a po tym okresie ich obecność nie jest przewidziana ze względu na planowane włączenie ich do Sił Szybkiego Reagowania NATO w 2024 roku, a także prace serwisowe niektórych wyrzutni.

W Polsce przebywa ok. 300 niemieckich żołnierzy obsługujących trzy baterie Patriot. Stacjonują oni w okolicy Zamościa.

W lipcu szef MON, p. Mariusz Błaszczak, po spotkaniu z niemieckim ministrem obrony, p. Borysem Pistoriusem, mówił, że strona Polska jest zainteresowana obecnością niemieckich baterii Patriot w Polsce przynajmniej do końca tego roku.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 20.08.2023 12:48

    Ile kosztuje taka “obecność”?

  2. Wolfman 21.08.2023 10:10

    To już male ma znaczenie. Dziura budżetu jest tak ogromna że jakby wrzucić tam polskie lasy i to co zostalo z przemysłu to i tak jej nie zasypiesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.