Niedzielski musi odpowiedzieć na pytania o „szczepionki”

Opublikowano: 15.10.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3051

Portal Tarnogorski.info informuje o przełomowym orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, do którego zaskarżono odmowę o udzielenie informacji publicznej dotyczącej preparatów na COVID-19 zwanych marketingowo „szczepionkami”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zignorował następujące pytania zadane w grudniu 2020 roku:

Szef resortu zdrowia zignorował niektóre pytania zadane w trybie dostępu do informacji publicznej. Niedzielski musi ujawnić informacje dotyczące szczepionek przeciw COVID-19.

– „Czy firmy farmaceutyczne, o których mowa w pytaniu nr 2, zostały zwolnione od odpowiedzialności za ewentualne powikłania poszczepienne? Z jakiego powodu?”

– „Czy lekarze byli szkoleni w sprawie szczepień przeciwko COVID-19? Jeśli tak, to w jaki sposób rozdysponowano fundusze na ten cel? Kto wspierał te szkolenia? Czy była to jakaś firma farmaceutyczna?”

– „Jakie dowody bezpieczeństwa szczepionek przeciwko COVID-19 posiada Ministerstwo Zdrowia? Czy wśród tych dowodów są dokumenty urzędowe, czy tylko badania naukowe?”

– „Podanie imion, nazwisk i funkcji publicznych urzędników wchodzących w skład zespołu, który opiniował i zatwierdził szczepionki przeciwko C0VID-19 (szczegółowy spis)”.

– „Kto ocenił szczepionkę przeciwko C0V1D-19 jako bezpieczną dla społeczeństwa? (instytucje publiczne oraz imiona i nazwiska osób za to odpowiedzialnych)”.

Stołeczny WSA uznał, że pytania te stanowią informację publiczną „bowiem dotyczą działania władzy publicznej w sferze szczególnie istotnej dla ogółu społeczeństwa”, a resort zdrowia unikając odpowiedzi na powyższe pytania „dopuścił się bezczynności lub przewlekłego prowadzenia postępowania”.

„Elementem rzetelności działania organów demokratycznego państwa jest zapewnienie obywatelom prawa do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej, łączącego się z powszechnie aprobowaną w państwach demokratycznych, zasadą „otwartego rządu”, oznaczającą transparentność działalności wszystkich organów władz publicznych” – napisano w uzasadnieniu orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wyrok jest prawomocny.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Tarnogórski.info, Orzeczenia.NSA.gov.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 15.10.2022 13:34

  W wolnej Polsce (ale zapewne takiej już nie będzie) prawo i konstytucja muszą być napisane od nowa! A ludobójcy 200 000 Polaków osądzeni i niezwłocznie straceni!

 2. elroman 15.10.2022 15:19

  Odpowie pytaniami, w końcu pis rządzi a ciemny lud.to parafianie władzy, przecież nikt w tej wierze nie będzie kwestionował Boga kowida.

 3. replikant3d 15.10.2022 17:38

  Pomarzyć….I tak nie odpowiedzą…jakoś wyroki trybunału w Strasssburgu ,,olewają,, Więc tutaj tym bardziej oleją..Sedzia który to ,,przyklepał,, w sumie już może się pakować..długo już nie popracuje..

 4. Irfy 15.10.2022 20:53

  Na żadne pytania nie odpowie. Będzie przeciągał tak długo, aż przestanie być ministrem, po czym wszystko zdechnie w sposób naturalny. Cała sprawa z preparatami przeciwko C19 to tak gruba afera, że rządy staną na głowach, żeby ukręcić jej łeb. Zbyt dużo środków wyprowadzono z budżetów, żeby przekazać je korporacjom medycznym. Które zapewne pod stołem podzieliły się dolą. Zbyt wielu ludzi ma kłopoty ze zdrowiem.

  Dlatego obecnie wszyscy udają, że niczego nie było i nic się nie stało. “Preparaty? Och, tak, były, ale przecież dobrowolne i w ogóle kto mógł wiedzieć, że będą miały eee… ten… tego… ograniczoną skuteczność. A tak w ogóle to zostały dopuszczone i nawet teraz można iść się zaszczepić. Może pójdziesz, zamiast zadawać dziwne pytania? Pandemia jeszcze się nie skończyła!”. I tak dalej, w tym samym tonie, na całym świecie. Tymczasem w kuluarach gabinetów pewnie się modlą, żeby preparaty nie miały trwałych następstw. Bo wtedy faktycznie może paść system opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.