Nie chciał upiec tortu dla transseksualisty

Opublikowano: 22.08.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 931

Stan Kolorado nęka cukiernika kolejnym oskarżeniem.

Niecałe trzy miesiące po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał prawo Jacka Phillipsa do odmowy upieczenia weselnego tortu dla pary homoseksualistów ze względu na wiarę i wyznawane wartości, właściciel cukierni Masterpiece w Lakewood w stanie Kolorado znów stanie przed sądem w podobnej sprawie. Tym razem skarga dotyczyła wykonania ciasta mającego upamiętniać rocznicę zmiany płci – z męskiej na żeńską, co miało być symbolizowane przez kolor gotowego wypieku, różowego w środku, natomiast niebieskiego na zewnątrz. Phillips ponownie odmówił wykonania zlecenia sprzeciwiającego się jego zasadom.

Reprezentujący cukiernika i jego zakład adwokaci z organizacji Alliance Defending Freedom złożyli już pozew federalny w tej sprawie. Nie mają wątpliwości, dlaczego Phillips ponownie znalazł się na celowniku: „Stan Kolorado ignoruje wiadomość [od] Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, wciąż wystawiając Jacka na karę i okazując wrogość wobec jego przekonań religijnych” – stwierdziła Kristen Waggoner, wiceprezes ADF ds. sądowych, „Nawet jeśli Jack obsługuje wszystkich klientów i jedynie odmawia wykonania tortów na zamówienie, które wyrażają komunikaty lub uświetniają wydarzenia pogwałcające jego głęboko zakorzenione przekonania, rząd [stanowy] postawił sobie za cel, aby go zniszczyć – to, czego Sąd Najwyższy już im zakazał. Ani Jack, ani żaden inny profesjonalny twórca nie powinien znajdować się na celowniku rządu za to, iż żyje zgodnie ze swoimi przekonaniami religijnymi”.

Tekst pozwu mówi dosłownie o ciągłym prześladowaniu cukiernika: „Od sześciu lat [stan] Kolorado prowadzi krucjatę, by całkowicie zniszczyć oskarżonego Jacka Phillipsa (…), ponieważ urzędnicy mają w pogardzie to, w co on wierzy i jak praktykuje swoją wiarę. Po tym, jak Phillips bronił się aż do odwołania się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i wygrał sprawę, myślał, że wrogość Kolorado wobec jego wiary się skończyła. Mylił się. (…) Kolorado znów podjęło wojnę przeciwko niemu kolejną próbą stawienia go przed sądem, całkowicie sprzecznie z wyrokiem Sądu Najwyższego na jego korzyść. Ten pozew jest konieczny, by zakończyć trwające prześladowanie [Jacka] Phillipsa”.

Autorstwo; AM
Na podstawie: CNA
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Konter 23.08.2018 02:36

    Jak dla mnie to robią mu darmową reklamę.

  2. 1wojtas 25.08.2018 20:03

    Do autora:
    Pomylił pan pojęcia – tu powinno chodzić o transseksualistę (osobę nieakceptującą swojej płci, przed/po operacji zmiany tejże płci), a nie o transwestytę/crossdressera (osobę przebierającą się za osobnika płci przeciwnej).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.