Pokolorują niebo by stworzyć sztuczną zorzę polarną

Opublikowano: 17.06.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 442

Przed kilkoma dniami, 13 czerwca, amerykańska agencja kosmiczna NASA po raz siódmy usiłowała dokonać eksperymentu rozpylając w wyższych wartswach atmosfery specjalne substancje. Planowano wystrzelić specjalną rakietę, której celem było dostarczenie określonych związków chemicznych, które na niebie stworzyłyby pokaz kolorowych chmur.

Eksperyment, który przeprowadziła agencja NASA miał pokolorować niebo nad USA niebieskimi, zielonymi i czerwonymi obłokami. Planowano wysłać niewielką rakietę zawierającą 10 kanistrów baru i innych chemikaliów. Start miał się odbyć z wyspy Wallops w Wirginii, ale został odwołany z powodu chmury.

Celem eksperymentu jest pogłębienie wiedzy na temat wpływu naładowanych cząstek docierających ze Słońca i z kosmosu, na górne warstwy atmosfery ziemskiej. Zakładano, że uwolnione do atmosfery substancje „pomalują niebo” od Nowego Jorku aż do Karoliny Północnej, co miało się objawiać kolorowymi chmurami.

Po rozpyleniu eksperci zamierzają śledzić ruch cząstek na niebie analizując rodzaje oddziaływania związków baru, strontu oraz miedzi. Dotychczas NASA przeprowadziła już sześć takich eksperymentów. Następny odbędzie się gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.