Nadchodzi kryminalizacja niepoprawnych poglądów

Opublikowano: 29.11.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1863

Kanadyjski Departament Sprawiedliwości potwierdził niedawno, że rozważa różne mechanizmy prawne, które mógłby zastosować, aby zakazać praktyk polegających na zaprzeczaniu lub minimalizowaniu nadużyć, których ofiarami padły tubylcze dzieci w szkołach z internatem, tak jak miało to miejsce w przypadku Holokaustu w 2022 r. Jednak poza ściganiem zwolennicy podkreślają znaczenie edukowania ludzi w zakresie rozwiązywania tego problemu.

Leah Gazan, posłanka NPR z Winnipeg, powiedziała wcześniej, że byłaby skłonna wnieść do legislatury projekt ustawy mający na celu kryminalizację odmowy zaprzeczania, ale nie ma jasnego harmonogramu, kiedy mogłoby to nastąpić.

Poprawki do kodeksu karnego zabraniające zaprzeczania i bagatelizowania Holokaustu przyniosły jak dotąd ograniczone skutki. Federalny Departament Sprawiedliwości „nie jest świadomy żadnych zarzutów ani postępowań karnych” w związku z przestępstwem powstałym w wyniku negowania Holokaustu, oświadczył rzecznik w oświadczeniu z 9 listopada.

W przeszłości głośne przypadki negowania Holokaustu były ścigane na podstawie innych przepisów, w tym przepisów związanych z Kartą praw człowieka i rozpowszechnianiem fałszywych wiadomości.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 29.11.2023 16:15

    jak widać ,,równocześnie,, na całym świecie. U nas kryminalizacja krytykowania banderowców…

  2. emigrant001 30.11.2023 10:33

    Niedługo się dowiesz co masz mówić, jak masz mówić i kiedy masz mówić. Określi to prawo, które biernie akceptujesz teraz. Bierność to najszybsza droga do zniewolenia. Jak już będziesz oznakowany jak bydło z określonym śladem węglowym i terminem eutanazji to kim wtedy będziesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.