Na początku była światłość

Opublikowano: 04.08.2012 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Na początku była światłość

Liczba wyświetleń: 882

Twórcy filmu poddają analizie breatharianizm. Zjawisko to polega na zaprzestaniu przyjmowania pokarmów i płynów, i zastąpienia ich przyswajalną energią świetlną, zwaną praną. Najsłynniejszym breatharianinem był żyjący w średniowieczu Mikołaj z Flue, obecny patron Szwajcarii. Jednak zwolenników tak radykalnego postu znaleźć można wśród zagorzałych wyznawców niemal każdej z religii. Co ciekawe ich sposób odżywiania jest niezbadany i pozostaje zagadką dla naukowców. Wiadomo jedynie, że breatharianizm wiąże się z silnymi przeżyciami duchowymi i doświadczeniami mistycznymi.

W filmie wykorzystano wypowiedzi ekspertów różnych dziedzin: teologów, filozofów, lekarzy – niektórzy z nich negowali ten rodzaj postu, jednak po pewnym eksperymencie zmienili zdanie.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.