Na miesięcznice smoleńskie poszło 4,5 mln zł

Opublikowano: 04.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 709

To oficjalne policyjne dane, które upublicznił „SuperExpress”. W 2017 r. właśnie tyle wydał PiS z publicznej kasy.

Wydatki na zabawy na Krakowskim Przedmieściu rosły sukcesywnie, odkąd partia Kaczyńskiego wygrała wybory: w 2015 roku na zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich policja wydała 622 tys. zł, a w 2016 roku – 952 tys. zł. Ale w 2017 suma ta okazała się naprawdę astronomiczna: wyniosła dokładnie 4 467 139 zł.

“Ochrona służy bezpieczeństwu tych, którzy uczestniczą w manifestacjach i tych, którzy próbują je zakłócać, a bezpieczeństwo obydwu stron nie ma ceny” – skomentowała sprawę rzeczniczka klubu Beata Mazurek. “Miesięcznice zaczęły być problemem, gdy wygraliśmy wybory. Warto się zastanowić, czy nie obciążyć kosztami tych, którzy podjudzają do tego, byśmy nie mogli ich spokojnie przeprowadzać, mam na myśli Obywateli RP.”

Warto w tym miejscu dodać, że na miesięcznicy w listopadzie Obywateli RP nie było, co więcej, wcześniej zapraszali swoich sympatyków na inne wydarzenia. Różnicy w kosztach ochrony nie było.

“Wydajemy ponad 4 mln na coś, co powinno być finansowane ze środków partyjnych. To, co się dzieje na Krakowskim Przedmieściu, ogranicza się do wystąpień politycznych” – stwierdził nie bez racji Cezary Tomczyk z PO.

Być może do podobnych wniosków doszedł w końcu i sam prezes Kaczyński – bo zapowiedział, że 10 kwietnia 2018 odbędzie się prawdopodobnie ostatnia miesięcznica (numer 96). Warunkiem tego ma być jednak budowa pomników smoleńskich w stolicy.

Na nadchodzącą wiosnę swój finalny raport o „prawdziwych” przyczynach katastrofy smoleńskiej zapowiedział również Antoni Macierewicz. Ma być „bomba”: “Długo sądziłem, że nie będziemy w stanie zgromadzić materiału dowodowego wykraczającego poza wykazanie złej woli Rosjan i błędów nawigatorów smoleńskich. Być może też nie odzyskamy do tego czasu wraku i nie przeprowadzimy badań archeologicznych na tej części wrakowiska, która została przez Rosjan natychmiast po katastrofie zalana betonem, i której powierzchni nigdy nie badano. Ale komisja z pewnością opublikuje wiosną raport ukazujący przebieg wydarzeń i przyczyny tragedii smoleńskiej. Wiemy już dziś tak dużo, że mogę o tym zapewnić” – ogłosił szef MON.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 05.01.2018 21:06

    jakby sponsorowane lewackie lajzy nie przeszkadzaly to i kosztow utrzymania spokoju i bezp by nie bylo 🙁
    obciazyc KOD, Kijowskiego itp. wynaturzenia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.