Młoda Brytyjka odpiłowała sobie rękę

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 785

Na makabryczny pomysł wpadła pewna młoda kobieta, Julija Adlesic, która postanowiła obciąć sobie dłoń by… wyłudzić 1 mln GBP odszkodowania. Cała sprawa wyszła jednak na jaw i kobieta została skazana na 2 lata więzienia.

Ten iście makabryczny, ale prosty plan, miał pomóc 22-letniej Juliji Adlesic wydobyć się z długów. Słowenka, we współpracy ze swoim chłopakiem, wykupiła aż pięć polis ubezpieczeniowych na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, a następnie… odpiłowała sobie rękę. Natychmiast po tym „nieszczęśliwym wypadku” para udała się do szpitala, a odciętą dłoń zostawiła w mieszkaniu. Chodziło o to, by ręki nie dało się przyszyć i by szkoda na zdrowiu była nieodwracalna. Dodajmy też, że przebiegli Słoweńcy wyznali w szpitalu, że kobieta przez przypadek odcięła sobie dłoń w trakcie przycinania gałęzi w przydomowym ogrodzie.

Gdy sprawa trafiła do sądu to szybko okazało się, że młodzi Słoweńcy chcieli tak naprawdę oszukać firmy ubezpieczeniowe i wyłudzić od nich wypłatę odszkodowania w wysokości £1 mln. Śledztwo wykazało jednak, że para nie tylko zdecydowała się wykupić pięć polis ubezpieczeniowych na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu w ciągu roku przed zaistnieniem wydarzenia, ale też że na kilka dni przed nim sprawdzała w internecie wiadomości odnośnie protez ręki. Niestety plan Słoweńców się nie powiódł, ponieważ po dotarciu do szpitala chirurdzy zalecili natychmiastowe odnalezienie obciętej dłoni, którą ostatecznie udało im się przyszyć.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Dawniej złodziejom obcinano dłonie.
Teraz się je przyszywa.