Manning straci szansę na zwolnienie warunkowe?

Opublikowano: 30.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 516

5 lipca w mediach pojawiła się dość okrojona wiadomość na temat próby samobójczej szeregowca Bradleya Manninga, amerykańskiego demaskatora, który został wydalony ze służby i zamknięty w więzieniu za ujawnienie tajnych dokumentów o zbrodniach wojennych Stanów Zjednoczonych. Urzędnicy wojskowi rozważają, jakie kroki należy podjąć przeciwko byłemu żołnierzowi.

Jest to dość zaskakujące, ale Manning, za nieudaną próbę samobójczą, może zostać dodatkowo ukarany. Demaskator został poinformowany o śledztwie, jakie toczy się przeciwko niemu. Oskarżono go o stawianie oporu w celi, posiadanie niedozwolonych przedmiotów, oraz “działania zagrażające”.

Manning został zatrzymany i umieszczony w więzieniu w stanie Wirginia w 2010 roku, a 3 lata później otrzymał karę 35 lat pozbawienia wolności. Już w 2011 roku pojawiły się doniesienia, że skazaniec jest wyjątkowo źle traktowany, każdej nocy musiał rozbierać się w swojej celi pod okiem strażników, był zmuszany przebywać w odosobnieniu i odmawiano mu podstawowych przedmiotów, np. okularów.

Śledztwo w tej sprawie wykazało, że amerykański rząd przetrzymuje Manninga w nieludzkich warunkach które negatywnie wpływają na jego stan psychiczny. Jego próba samobójcza mogła mieć związek z pogarszającymi się stanami depresyjnymi. Teraz urzędnicy wojskowi mogą zadecydować czy należy go trzymać w odosobnieniu, np. w izolatce. Nie wiadomo czy chęć odebrania sobie życia nie wpłynie również na warunkowe zwolnienie o które starał się Manning, ale wydaje się to dość prawdopodobne.

Bradley Mannin kilka lat temu przeszedł operacyjną zmianę płci i obecnie ma na imię Chelsea.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheIntercept.com
Źródło: ZmianyNaZiemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.