Liczba wyświetleń: 1935
Terminal towarowy w lubelskich Małaszewiczach zabiega o bycie kluczowym punktem dla przepływu produktów pomiędzy Chińską Republiką Ludową a Unią Europejską. W tym celu rząd chce jeszcze w tym roku przyjąć program budowy Parku Logistycznego Małaszewicze, który będzie kosztował blisko cztery miliardy euro.
Już parę miesięcy temu w Małaszewiczach rozpoczęto realizację jednej z kluczowych inwestycji. Jest nią modernizacja tamtejszego terminalu towarowego. Polega na przede wszystkim na zwiększeniu jego przepustowości, zwiększeniu zdolności przeładunkowych i w konsekwencji usprawnieniu procesu obsługi pociągów intermodalnych. Poza przebudową placu składowego i manewrowego obiekt otrzyma także odpowiednie maszyny.
Tylko wspomniane wyżej inwestycje znacząco zwiększą zdolności przeładunkowe terminala w Małaszewiczach. Będzie on mógł obsłużyć blisko 220 tys. TEU, natomiast możliwości składowania kontenerów wzrosną do 3,5 tys. TEU. Każdej doby w lubelskiej miejscowości obsłużonych zostanie 20 pociągów, podczas gdy obecnie nie może to być więcej niż 14 składów. W ten sposób Małaszewicze staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla firm logistycznych.
Przewiduje się, że ruch kolejowy w ramach „Nowego Jedwabnego Szlaku” może jeszcze się zwiększyć. Tymczasem Małaszewicze są dla Chin swoistą bramą do UE. Są bowiem położone nie tylko na granicy z Białorusią, ale przede wszystkim na najkrótszej i największej magistrali kolejowej łączącej Państwo Środka i jego unijnych partnerów.
W związku z powyższym nie skończy się jedynie na obecnych inwestycjach. Rząd Mateusza Morawieckiego jeszcze w tym roku zamierza zatwierdzić program budowy Parku Logistycznego Małaszewicze. Przy wykorzystaniu środków unijnych wydane na ten cel zostaną blisko 4 mld euro. Rosnąca liczba przewozów powoduje bowiem, że w przyszłości terminal chciałby obsługiwać nawet 55 par pociągów na dobę.
Na podstawie: RynekInfrastruktury.pl, wGospodarce.pl
Źródło: Autonom.pl
Pitu pitu pitolenie!
Naprawdę ktoś jeszcze wierzy że moraiwecki patronując temu doprowadzi do sukcesu? Przewalą kasę i o to chodzi!
Dlaczego to wiem? U nas VAT 23% a w Niemczech obniżyli :
https://businessinsider.com.pl/finanse/niemcy-obnizaja-vat-czy-polske-stac-na-obnizke-podatku-vat/r95ws9c
No i takie pytanie – importer gdy będzie miał do wyboru – zapłacić VAT 23% a 15% – to co wybierze? Naprawdę wierzycie że Niemcy tak oddadzą złotą żyłę płynącą z pobierania VAT za importowane dobra?
BEDZIE Z CZEGO WYSLAC WNUKI NA COLLEGE
Polski podatek to 23% a Niemiecki w przesyle towaru to nie 15% a 7%.Co wybierze Chinczyk 23% placic czy 7% placic???????????