Trump kazał CIA szkalować w internecie władze Chin

Opublikowano: 15.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1005

Donald Trump, będąc prezydentem Stanów Zjednoczonych, nakazał Centralnej Agencji Wywiadowczej przygotowanie operacji wymierzonej we władze Chińskiej Republiki Ludowej. Zespół agentów CIA za pośrednictwem mediów społecznościowych krytykował rząd w Pekinie, zarzucając mu między innymi marnotrawienie funduszy przeznaczanych na rozwój inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku.

W 2019 roku zainicjował tajną operację, której celem było zniechęcenie Chińczyków do własnego rządu i zasianie paranoi wśród czołowych polityków Komunistycznej Partii Chin. W związku z działalnością amerykańskich służb mieli oni bowiem wydawać więcej pieniędzy na kontrolowanie swojej sieci internetowej.

Rozmówcy Reutersa, czyli byli pracownicy prezydenckiej administracji, nie zdradzili szczegółów działań CIA. Wiadomo jedynie, że ukrywając się pod fałszywymi profilami, agenci oskarżali chińskie władze o ukrywanie pieniędzy na zagranicznych kontach, a także zniechęcali społeczeństwo do projektu „Nowego Jedwabnego Szlaku”.

Resort spraw zagranicznych Państwa Środka stwierdził, że doniesienia Reutersa jedynie pokazują, iż władze USA traktują media społecznościowe jako „broń do rozpowszechniania fałszywych informacji i manipulowania międzynarodową opinią publiczną”.

Na podstawie: Reuters.com, Yahoo.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.