Amerykańska kontra i polska perwersja

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2807

Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie. Gospodarka nasza to kamieni kupa. Warszawa świadczy Amerykanom perwersyjne pieszczoty. Polityka w Polsce polega na wzajemnym zagryzaniu się, na tym, że Hutu walczą z Tutsi o to, kto bardziej nienawidzi Ruskich, kto bardziej Amerykę i Ukrainę kocha…

To, że świat idzie do przodu, niewiele Polaków interesuje. Naszym szczęściem jest szczęście Ameryki. Naszym szczęściem jest dokopanie Rosji. Naszym szczęściem jest nowa finansowa danina dla Ameryki. Własne szczęście nas nie interesuje… Kochamy cierpieć za innych i dla innych. Polacy najbardziej na świecie kochają Amerykę i najbardziej na świecie nienawidzą Rosji. Polacy kochają Amerykę bardziej niż Amerykanie i bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę, i dostaliśmy, mamy powód do zadowolenia… Jest sukces Ameryki i cios dla Rosji!

Amerykańsko-indyjski Nowy Jedwabny Szlak ominie Rosję… Długofalowa polityka Antoniego Macierewicza i PiS przyniosła owoce. Zamiast chińskiego Jedwabnego Szlaku do Łodzi, będziemy mieli amerykańsko-indyjski Jedwabny Szlak do Tel Awiwu. Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Indie, Arabia Saudyjska i inne kraje, których przywódcy spotykali się na szczycie G20 w Delhi ogłosiły inwestycję Nowego Tysiąclecia, zakrojoną na szeroką skalę wielką inicjatywę infrastrukturalną, która połączy Azję Południową, Zatokę Perską i Europę.

Projekt ma na celu zbudowanie alternatywy dla chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku, znanej również jako Nowy Jedwabny Szlak, i będzie się składał z sieci linii kolejowych szybkich prędkości i portów mających na celu poprawę handlu i transportu energii między Azją Południową, Zatoką Perską i Europą. Produkowany w Indiach poprzez gazyfikację węgla wodór będzie transportowany do Europy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że ​​korytarz gospodarczy Indie-Bliski Wschód-Europa jest „historyczny”, saudyjski następca tronu Mohammed bin Salman stwierdził, że inicjatywa jest „bardzo ważna”, a premier Indii Narendra Modi nazwał ją „bezprecedensową”. „To wielka sprawa” – powiedział prezydent USA Joe Biden. „To naprawdę wielka sprawa”. Biden powiedział, że „korytarz gospodarczy” pomoże w budowie zrównoważonej, bezpiecznej infrastruktury, która doprowadzi do stworzenia „lepszej przyszłości” i zapewni wszystkim „większe możliwości, godne życie i dobrobyt”.

Ogłoszenie „korytarza gospodarczego Indie – Bliski Wschód – Europa” jest pokazem siły administracji Bidena, która chciała ograniczyć wpływ chińskiego Jedwabnego Szlaku, za pośrednictwem którego Pekin sfinansował na całym świecie warte miliardy dolarów projekty infrastrukturalne ostatniej dekady i był świadkiem wzrostu jego potęgi geopolitycznej i gospodarczej na pięciu kontynentach.

Polska nie będzie infrastrukturalnym centrum świata, jak tego chcieli Chińczycy. Tym centrum będzie Izrael. To Jerozolima od dawna była planowana na stolicę zglobalizowanego świata. Sojusz Ameryki, Indii, świata islamskiego i Izraela skutkuje, że centrum świata wraca na Bliski Wschód. Kto na tym zyskuje, a kto traci? Zyskuje Izrael, Indie i Arabowie… Czy zyskuje Ameryka? – niekoniecznie. Czy tracą Chiny? – nie do końca. Mogą na tym wygrać.

Przegraną jest Rosja i to na pewno jest wielki powód do radości w Polsce, a to, że największym przegranym jest Polska, to przecież nie ma dla Polaków żadnego znaczenia. W czasie II wojny światowej też najwięcej zginęło obywateli Rosji i Polski, ale najważniejsze, że Ameryka stała się potęgą.

Teraz Jerozolima stanie się stolicą świata, to najważniejsze. Nam do szczęścia wystarczy, że możemy sami nawzajem zagryzać się do krwi i możemy tak mocno nienawidzić bez żadnych ograniczeń tych przeklętych Ruskich i tego gada Putina. I będziemy tak dalej i wciąż tylko cierpieć i to wszystko wina tych Ruskich dalej będzie.

Autorstwo: Bogdan Kulas
Źródło: MyslPolska.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. chaldejczyk 21.09.2023 19:41

  Na załączonym obrazie nie widzę żadnego szlaku prowadzącego przez Jerozolimę.
  Jej położenie jest do bani dla wymienionych stacji początek i koniec.

  Trasa południowa wiedzie przez Teheran, nieźle … 🙂 To pomysł chameryki?

  Trasa środkowa to kłopotliwy transport raz lądem raz wodą.

  Trasy północne wbrew knowaniom tych zza oceanu mogą zaistnieć!

  Dostawy morskie można bardzo prosto zdywersyfikować na Kanale Sueskim (co miało miejsce)

  To pomijanie Rosji może się źle skończyć. Ludziska chyba nie wiedzą, że gdyby ten kraj zamknął eksport to świat szybko by pożałował. Ile procent uranu do elektrowni jądrowych USA kupuje w Rosji? Uważacie, że tego związku jest od groma i w nadwyżce? Chiny mimo pewnych minerałów z Afryki szybko by stanęły z produkcją. Brak komponentów z Chin sparaliżowałby produkcję na całym świecie. To już przerabialiśmy, to nie bajka!

 2. pikpok 21.09.2023 20:42

  Komuś pomyliła się Ukraina z Izraelem (a może nie)?
  Przejdzie przez Nową “Ukraine”, ze względu na sankcje nałożone na Rosję i Białoruś ?
  Skoro Indie są po obu stronach barykady, a podział jest sztuczny, to Iran i Izrael mogą być na wspólnym szlaku.

 3. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 22:53

  Do artykułu: brawa, to drugi już artykuł pana Bogdana, dwa nowe fakty i reszta spójna logicznie.

  Co do komentarzy nie wiem o co do końca chodzi. Artykuł jest jasny, po co mącić coś co jest spójne?
  Wytłumaczę to tak : trasa szlaku może okrążyć 10 razy ziemię a pośrednikiem ma być izrael i USA, za transport zapłaci polska kochana przez sojusznika- USA

 4. pikpok 22.09.2023 07:33
 5. emigrant001 22.09.2023 19:51

  Gdyby Polacy mieli polski rząd to szlak z Chin przez Rosję i Białoruś kończyłby się w Polsce i dla Chińczyków byłby jednym z najważniejszych:) byłby tani gaz i ropa z Rosji z korzyścią dla polskiego przemysłu
  Ale mamy żydoamerykanów u władzy i tak się nie stanie:) z ogromną stratą dla Polski i Polaków

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.