Kukiz daje PiS-owi niewiele ponad miesiąc

Opublikowano: 14.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1539

Paweł Kukiz naciska na PiS. Jeżeli na przełomie września i października nadal nie dojdzie do uchwalenia ustaw o sędziach pokoju i referendach lokalnych, nie będzie wspólnego głosowania z PiS. „Zbliżają się wybory. Ja muszę mieć to uchwalone natychmiast” – podkreślił.

Poniższy materiał krytykujący Pawła Kukiza przez muzyków pochodzi z sierpnia 2019 r.

Według Kukiza od uchwalenia ustaw o sędziach pokoju i referendach lokalnych zależy nie tylko jego wspieranie w głosowaniach PiS, ale również ewentualny wspólny start w wyborach. „Zbliżają się wybory. Ja muszę mieć to uchwalone natychmiast, żeby w ogóle rozmawiać o wspólnym starcie” – oznajmił.

Poparcie dla Kukiza w tych kwestiach deklarowała w czerwcu, niedługo po dołączeniu do rządu poseł Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy. „Absolutnie, w kwestii postulatów Kukiz‘15 nic się u mnie nie zmieniło. Ramię w ramię z Pawłem Kukizem będę walczyć o te postulaty” – powiedziała w wywiadzie dla Radia Zet.

Kuki podkreślił, że nie usiądzie do rozmów o wspólnym starcie z PiS, „do momentu, kiedy nie zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju i zmiana ustawy o referendach lokalnych, która obniża próg frekwencyjny przy odwołaniu burmistrza, wójta, prezydenta miasta”.

Gdyby to zostało spełnione i gdyby była zapowiedź zmiany ordynacji wyborczej w kadencji 2023-2027 na model mieszany z uwzględnieniem jednomandatowych okręgów wyborczych – to jak najbardziej – sprecyzował.

Z kolei rzecznik PiS Radosław Fogiel z jednej strony podkreślił otwartość swojej formacji na wspólny start z Kukizem, z drugiej oznajmił, że w kwestii zmian ustawy o referendach nie ma decyzji. Z kolei w sprawie sędziów pokoju wyraził nadzieję, że “uda się uchwalić” to w październiku. Czyżby obie strony bawiły się w przeciąganie liny?

Dotychczas zostały uchwalone takie propozycje Kukiza jak m.in. ustawa antykorupcyjna, ustawa dotycząca marihuany medycznej czy wyrównanie świadczeń dla matek na emeryturze.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Nczas.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 18.08.2022 16:58

    Nawet nie czytam, tylko hahahaha z Kukiza jeśli myśli, że coś znaczy (w sensie politycznym) i że coś może.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.