Kukiz stanie na czele komisji śledczej

Opublikowano: 11.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1835

Zgodnie z zapowiedziami Pawła Kukiza, po uzgodnieniach wśród partii opozycyjnych, złożono wniosek o powołanie komisji śledczej ws. inwigilacji. Ma ona zająć się okresem 2005-2021. Jej szefem zostanie Paweł Kukiz (jakiś czas temu zapewniał, że działa razem z PiS-em wzajemnie się ochraniając, patrz wideo niżej – przypis WM).

https://www.youtube.com/watch?v=9G-p1J65Prk

Na zwołanej wczoraj konferencji prasowej przedstawiciele środowisk opozycyjnych zadeklarowali poparcie dla inicjatywy Pawła Kukiza o powołaniu komisji śledczej ws. inwigilacji w latach 2005-2021. Wcześniej opozycja, m.in. Koalicja Obywatelska domagała się powołania komisji śledczej ds. Pegasusa, czyli obejmującej tylko ostatni okres. Zgodnie z propozycją, którą przedstawiał w mediach Paweł Kukiz już kilka dni temu, 5 miejsc w komisji ma przypaść PiS, 5 przedstawicielom środowisk opozycyjnych, a jedno dla Kukiz’15. Obejmie je Paweł Kukiz, który jednocześnie zostanie przewodniczącym komisji śledczej. Przedstawiciele partii opozycyjnych potwierdzili na dzisiejszej konferencji prasowej, że ostatecznie wyrazili zgodę na porozumienie na takich zasadach.

Wniosek o powołanie komisji śledczej trafił już do marszałek Sejmu. O złożonym wniosku do marszałek sejmu Elżbiety Witek, poinformował na „Twitterze” dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak.

O szczegółach przedstawiciele partii opozycyjnych poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Całe zdarzenie skomentował prezes Lewicy Włodzimierz Czarzasty. „Powołanie takiej komisji może być miejscem i sposobem na to, żeby prawda, która wyjdzie na jaw w trakcie tej komisji, zmieniła wiele w naszym kraju” – napisał na „Twitterze” w jednym ze wpisów Czarzasty. „Doszliśmy do jednego wniosku, że jeżeli nie bylibyśmy w stanie porozumieć się ws. powołania komisji, to bardzo by źle świadczyło o opozycji i bez względu na to, jak trudne byłyby rozmowy, uznaliśmy, że konsensus jest tu najważniejszy” – dodał prezes Lewicy.

Autorstwo: Sebastian Tomczak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krisnow 11.02.2022 17:24

    HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAAHA no faktycznie człowiek o nieposzlakowanej opinii zostanie TZW niezależnym weryfikatorem prawdy HAHAHAHAHAHAHAHAHA

  2. george 11.02.2022 23:23

    Polityczny śmieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.