Koniec prezesury Bąkiewicza w Stowarzyszeniu „Marsz Niepodległości”

Opublikowano: 25.03.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2674

Koniec zamieszania w Stowarzyszeniu „Marsz Niepodległości”? Wszystko na to wskazuje. Sąd zatwierdził dziś nowe władze. To oznacza koniec prezesury Roberta Bąkiewicza w SMN.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” podjęło decyzje o odwołaniu Roberta Bąkiewicza z funkcji prezesa.

W miejsce Bąkiewicza powołany został Bartosz Malewski, a na zjeździe przedstawiono informacje „o przekrętach” za czasów rządów Bąkiewicza, które mają znaleźć swój finał w sądzie. Poseł Konfederacji Robert Winnicki zasugerował nawet, że były już prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości będzie częstym gościem w sądzie.

Sam Bąkiewicz nie uznawał wyników głosowania i twierdził, że zwołane zgromadzenie było nielegalne. Co więcej, kilka dni później w mediach społecznościowych Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” wydano komunikat, jakoby ośmiu członków stowarzyszenia zostało z niego usuniętych. Mowa oczywiście o tych znajdujących się w obozie przeciwników Bąkiewicza.

Do oświadczenia zamieszczonego na profilu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odniósł się wówczas Winnicki. „Ludzie, nie róbcie z siebie jeszcze większej parodii. Trzech (a nawet gdyby liczyć z usuniętym w niedzielę Bąkiewiczem czterech) członków zarządu nie ma mocy prawnej podjąć żadnej ważnej uchwały, bo potrzeba kworum, czyli minimum połowy, czyli pięciu. A na pewno nie może wyrzucić pozostałych sześciu” – napisał poseł Konfederacji.

Zwrócił też uwagę, że pod oświadczeniem nikt nie podpisał się z imienia i nazwiska. Z kolei rzekomo usunięty Jerzy Wasiukiewicz wskazał, że komunikat taki pojawił się dlatego, że ludzie Bąkiewicza „siłowo” przejęli media społecznościowe, ale nie ma on mocy prawnej.

Kilkanaście dni później Bąkiewicz poinformował jednak, że sąd uznał za wiążące wykluczenie ze stowarzyszenia Winnickiego, Bosaka i ich współpracowników, choć było to niezgodne ze statutem SMN.

Rzekomo wykluczeni członkowie zarządu twierdzili, że decyzja ta „to jawny akt politycznej bandyterki Zbigniewa Ziobry i jego ingerencji w sprawy Stowarzyszenia oraz próba ochrony Roberta Bąkiewicza”. Zapowiedzieli przy tym złożenie skargi do sądu rejonowego na opisywane orzeczenie sądu.

Odwołanie najwyraźniej przyniosło skutek. Jak poinformował Bartosz Malewski, czyli wybrany podczas walnego zgromadzenia 19 lutego nowy prezes zarządu SMN, dziś sąd uchylił postanowienie niższej instancji, na które powoływał się Bąkiewicz, i zatwierdził zmiany z 19 lutego. To oznacza koniec Bąkiewicza w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości.

Autorstwo: KM
Źródło: Nczas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 25.03.2023 15:00

    Tam gdzie są chociażby grosze, to prędzej czy później będzie zażarta walka o koryto, o szmalec i władzę, które to są ze sobą nierozerwalnie związane.

  2. akami 25.03.2023 19:10

    Ta czysto polska emicka twarz i to czysto polsko brzmiace nazwisko. Najładniejsze nazwiska po wojnie. Najbardzie zażarci katolicy, najwięksi patrio dioci. Jeden wyleciał bo odleciał. Zastapili go starsi w wierze koledzy, co piją z szydami. a więc nihil nowi. szczury gryzą się przy resztkach. A przecież Ci co zostali jakże mają czysto polko brzmiace nazwiska mycken, winienmycki, bosiak prosiak (ten z tańca z jajcami)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.