Katargate. Europa walczy z korupcją

Opublikowano: 22.03.2024 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 997

W grudniu 2022 r. sprawa znana jako „Katargate” rzuciła cień na Brukselę i całą Unię w związku z podatnością instytucji europejskich na domniemaną ingerencję państw trzecich: wczorajsi i dzisiejsi posłowie do Parlamentu Europejskiego zostali aresztowani, a kilka walizek gotówki, otrzymanych jako „prezenty” od Maroka i Kataru w celu wpłynięcia na prawodawstwo Unii Europejskiej, zostało zajętych. Ten film dokumentalny, z wypowiedziami osób zaangażowanych w dochodzenie, takich jak była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili, Niccolò Figà-Talamanca i Maria Arena, rekonstruuje najpoważniejszy skandal korupcyjny i manipulowanie wpływami w Unii Europejskiej. Przy rosnącym eurosceptycyzmie i wyborach tuż za rogiem, stawka jest niezwykle wysoka.

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 22.03.2024 18:23

    Eurokraci w kieszeni Sorosa, jednego z członków całej,,Ośmiornicy”
    https://www.youtube.com/watch?v=YDrQEctXeWQ

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.