Irańczycy demonstrowali przeciw USA i Izraelowi

Opublikowano: 06.11.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 572

IRAN. Z okazji 32. rocznicy zajęcia przez rewolucjonistów ambasady USA w Iranie, tysiące Irańczyków przeszło ulicami Teheranu w demonstracji potępiającej politykę Stanów Zjednoczonych i Izraela, a także okazującej poparcie dla obecnych władz Iranu.

Uczestnicy wielotysięcznej demonstracji wyszli na ulice z irańskimi flagami narodowymi i portretami duchownego przywódcy irańskiej rewolucji w 1979 roku, ajatollaha Ali Chamenei. Niesiono również transparenty wyrażające poparcie dla prezydenta Mahmuda Ahmadineżada oraz solidarność z amerykańskimi demonstrantami okupującymi Wall Street. Część manifestujących przyszła z dokładnie udokumentowanymi przez zachodnie media hasłami „Śmierć Ameryce” czy „Śmierć Izraelowi”; kilkakrotnie spalono też flagi obydwu wrogich Irańczykom państw.

4 listopada 1979 roku zwolennicy irańskiej rewolucji islamskiej, mającej na celu przekształcenie Iranu z monarchii konstytucyjnej w republikę islamską, wtargnęli do ambasady USA w Teheranie biorąc ponad 440 zakładników (w tym blisko pięćdziesięciu posiadających amerykańskie obywatelstwo). Wydarzenie to zawiesiło stosunki dyplomatyczne Teheranu z Waszyngtonem, których nie wznowiono po dzień dzisiejszy.

Na podstawie: Teheran Times
Źródło: Autonom


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.