Grzegorz Braun na liście „wrogów Ukrainy”

Opublikowano: 01.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3103

Poseł Grzegorz Braun znów na cenzurowanym. Tym razem jednak u naszych „najdroższych sojuszników”. Polityk Konfederacji trafił bowiem na „czarną listę” organizacji, która tropi „wrogów Ukrainy”.

Mirotworec ma nieoficjalne powiązania z ukraińskimi służbami. Współpracuje ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy i ukraińskim resortem spraw wewnętrznych.

Grzegorz Braun został wpisany na oficjalną listę „wrogów Ukrainy” 29 listopada. Dodano także kuriozalne uzasadnienie, podobne w tonie do tez stawianych choćby przez niegdysiejszą wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Gosiewską. Jak bowiem czytamy, wpisano tam „udział w aktach agresji humanitarnej przeciw Ukrainie w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej”. Dodatkowo Ukraińcy zarzucają polskiemu posłowi „prawdopodobną współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi” i „rozpowszechnianie narracji kremlowskiej propagandy”.

Braunowi przypisano też – niezgodnie z prawdą – współorganizowanie protestów i blokady na polsko-ukraińskich przejściach granicznych. Stwierdzono też, że jego pseudonim to „ruska onuca”.

Jak przypomina portal Kresy.pl, wcześniej na tej samej liście znalazł się m.in. jeden z faktycznych współorganizatorów protestu polskich przewoźników Rafał Mekler. Upubliczniono także część jego danych kontaktowych. Jemu także w uzasadnieniu przypisano „udział w aktach agresji humanitarnej przeciw Ukrainie w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej” oraz „prawdopodobną współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi […] w ujawnianiu i blokowaniu ładunków wojskowych celem osiągnięcia osobistych korzyści finansowych”.

„Czy umieszczenie polskiego posła na ukraińskiej liście zabójstw nie jest bezpośrednim uderzeniem w majestat polskiego państwa? Czy ktoś coś z tym zrobi, czy będziemy czekać na powtórkę z terrorki z czasów II RP?” – napisał jeden z użytkowników portalu „X”. „Dobre pytanie” – zgodził się Braun.

Autorstwo: MM
Zdjęcie: psb4ukr.org (CC BY 4.0)
Na podstawie: Kresy.pl, X.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 01.12.2023 18:42

  Ukry są coraz bardziej bezczelne. Wiedzą żę są pod ,,parasolem ochronnym,, naszych politykierów i służb. Ciekawym kiedy zaczną się ,,przypadkowe,, zabójstwa na ,,zlecenie.. ukrów…jak widać coraz bliżej tego…

 2. Dobroca 01.12.2023 19:51

  Jest piątek, to trochę lżejsze tematy. Portal admina, najwyżej mnie skreśli, szanuję. A może przepuści „do druku” – jednakowo uszanuję. Zwłaszcza, że Grzegorz Braun jest „ich”, to może nawet mój komentarz spasuje w tym temacie. Tak więc.
  Miasto wojewódzkie. Kobieta, lat 47, dzieci, lat 17 i 18. W mojej ocenie przesympatyczna, życiowa trójka, ale to nie ja jestem od oceniania innych, a vice versa zasadniczo nie życzę sobie oceniania mnie i moich bliskich. W każdym razie.
  Mieszkanie w gierkowskim bloku stanowi przedślubny majątek męża. Ale małżeństwo po rozwodzie. Mąż więc załatwił żonie i dwójce też jego dzieci wyrok eksmisyjny. Prawomocny. Prawda o przyczynie rozpadu małżeństwa zapewne leży pośrodku, jednakowo nie mnie oceniać. Niezależnie od czego, do sedna.
  Zła czy pokrzywdzona była już żona wzięła do ręki ów wyrok i poszła do urzędu miasta, aby go wykonać. Czyli – uszanować nawet żydowski wyrok. Rozumni wszak wiedzą, że sądy są „ich”, a idzie się do nich bynajmniej nie po sprawiedliwość, a po wyrok właśnie.
  Więc wchodzi do swego urzędu swego miasta i do utrzymywanego przez siebie urzędnika mówi mniej więcej tak: „byłam zła dla swego męża, załatwił mi rozwód, konsekwentnie eksmisję z jego lokalu, a że w pełni szanuję postanowienia wysokich sądów, to chcę je wykonać, w związku z czym zwracam się z prośbą o przyznanie mi, z dwójką moich dzieci, lokalu zastępczego w postaci mieszkania komunalnego, socjalnego – nie wiem, nie znam się, człowiek nie na co dzień jest eksmitowany, a w szkołach tego nie uczą”.
  – A jest pani Ukrainką?
  – Jestem Polką, jak chyba słychać.
  – To chyba jest pani niepoważna. To pani musi sobie sama zarobić na nowe mieszkanie.
  – Nie ma problemu, i pani orzeczenie wykonam, tyle że zajmie mi to jakieś 25 lat, a ja wyrok sądu chcę i mam wykonać tu i teraz. Chyba że mam się prostytuować, wówczas w kilka lat zarobię. A jeśli dołączy do mnie córka, małoletnia jeszcze – niestety – to i w rok się uwiniemy. To pani sugeruje?
  Ech, może jednak admin przepuści, ależ mi opowiadanie (bajek) wyszło.
  I taka reflekcja, coś a la posłowie. Może Grzegorz Braun miaby jakiś komentarz do mojego komentarza? Może doradziłby coś kobiecie, jednak szanującej prawo: wystawić się na ulicę, albo swą jednak bardziej atrakcyjną córkę, czy zachować swą godność i spadać całą trojką pod most? Oczywiście pod polską – nomen omen – banderą („Drodzy rodacy” – vide/copyright by A. Duda).

 3. Doctor Who 01.12.2023 20:21

  W sumie jest jakby Ukrainką. Wojna sądowa była ?, była. Musi uciekać z domu ?, musi – prawo nakazuje. To co słychać jest mało istotne wobec samoidentyfikacji. Nikt nie powinien jej dyskryminować.

 4. replikant3d 01.12.2023 20:25

  Dobroca, Braun jest skończony po głosowaniu za nowelą prawa geologicznego. Dlatego wtedy gdy było to głosowanie, potem tchórzliwie się ,,schował,, przed mediami. U nas nie ma PRAWDZIWEJ opozycji. Są tylko ,,wentyle bezpieczeństwa,,Zapamietaj KORYTO zawsze zwycięża. To co opisałeś jako ,,możliwą,, fikcję już powoli staje się rzeczywistością. Ukry są ponad nami..

 5. Katana 02.12.2023 14:03

  //Ciekawym kiedy zaczną się ,,przypadkowe,, zabójstwa na ,,zlecenie.. ukrów…jak widać coraz bliżej tego…//

  A mało ostatnio dziwnych znalezisk?
  Wcześniej coś podawali choćby o poszlakach, domniemaniach… Teraz, że “ciało znaleźli pokłute nożem” i nic. Że “już leżało” co najwyżej.

  Nie byłbym taki pewien co do przyczyn.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.