Dojna zmiana – „miłośnik emerytur” i „szalony drwal” w akcji

Opublikowano: 26.06.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 491

Mnóstwo krytyki z ust Polaków wylewa się na Tadeusza R. zakonnika międzynarodowego zakonu redemptorystów, żądającego od PiS spłacania długu za poparcie w czasach, gdy PiS było opozycją i bohatera hekatomby lasów w Polsce. Czy słusznie? Tadeusz R. to określenie należy mu się choćby za defraudację zbiórki pieniędzy z cegiełek na Stocznię Gdańską, ze zbiórki której stoczniowcy nie zobaczyli grosza.

Przypomnę również, że z klauzuli międzynarodowego zakonu redemptorystów wynika iż zakonnik tego zakonu nie powinien dążyć do wartości materialnych, a duchowych, powinien nieść naukę, a nie walczyć o emerytury i dotacje “wdzięcznej partii”. Wstępując do zakonu Tadeusz R. ślubował ubóstwo. Ale przejdźmy do konkretów…

Na skutek umowy między Tadeuszem R. i Jarosławem Kaczyńskim mamy sytuację, w której Tadeusz R. obsadza zarówno określoną pulę posłów (B. Kempa – na „imprezie” u Tadeusza R. najpierw wita Tadeusza R. później biskupów, gdzieś tam między wierszami wymienia Andrzeja Dudę, ot tak nieważnego prezydenta RP… E. Kruk, znaną pod pseudonimem “Coś tam coś tam”, Szyszko – największy szkodnik lasów Polski… i wielu innych. Jak również obsadzającego lukratywne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, jak np. Małgorzata Sandurska – Rydzykiewicz w PZU. Mając obsadzonych swych ludzi w ławach poselskich i w Spółkach Skarbu Państwa Tadeusz R. żąda, by firmy państwowe zamawiały reklamy w jego polskojęzycznych mediach. (tu znów niezbędne jest wyjaśnienie (dla niektórych): redemptoryści prowadzą działalność medialną w ok. 100 krajach na świecie, a to wystarczy by nazwać ich międzynarodowym konsorcjum multimedialnym, zaś media prowadzone w Polsce nazwać „polskojęzycznymi mediami zakonu redemptorystów). Mamy do czynienia z typową dojną zmianą. Axel Springer płacze nad utratą dochodów z reklam, Tadeusz R. wymaga, by te pieniądze dostały jego media. Dwa polskojęzyczne biznesy multimedialne domagają się ich finansowania.

Zwróćmy uwagę na to, że nawoływanie ludzi obsadzonych dzięki własnym wpływom, do konkretnych zachowań biznesowych przedsiębiorstwa, w którego zarządzie ich obsadzono jest określane w prawie jako „przestępstwo nawoływania do korupcji”. Tak, Tadeusz R. dopuścił się przestępstwa korupcji – żądania korzyści materialnych za korzyści materialne od ludzi przez niego obsadzonych (wysokie apanaże za poparcie za zlecenia reklamy w polskojęzycznych mediach zakonu redemptorystów, którymi kieruje Tadeusz R.). to połączone przestępstwa nepotyzmu i korupcji.

Każde przedsiębiorstwo powinno samodzielnie kształtować swoją politykę reklamową, zgodnie z jego interesem a nie interesem reklamodawcy. Jeśli zarząd zamawia usługi temu przedsiębiorstwu niepotrzebne, a reklama w mediach redemptorystów nie była potrzebna (skoro dotychczas jej nie zamawiano) jest to działanie na niekorzyść spółki, którą się zarządza, co prawo wyraźnie określa przestępstwem.

J.F. Szyszko to największy szkodnik lasów Polski. Jak się ocenia Lex-Szyszko kosztowała Polskę 3 miliony drzew. Jak określają sami leśnicy za Szyszko wycinki drzew w lasach Polski wzrosły 2,5-krotnie. Za poprzednich rządów wycinaliśmy mniej niż wynosił roczny przyrost drewna w naszych lasach. Za czasów Szyszki wycinki wzrosły 2,5-krotnie. Czyli wycinamy więcej niż w ciągu roku w naszych lasach przyrośnie. Takie działanie określa się jako gospodarkę rabunkową.

Oczywiście przez podległych Szyszce „leśników” i ministerstwo Szyszki jest to uzasadniane na różne sposoby. Między innymi potrzebami naszego przemysłu meblarskiego, w którym w Europie posiadamy znaczące miejsce. Tu trzeba zadać pytanie, czy zapotrzebowanie na meble na rynku międzynarodowym nagle wzrosło 2,5-krotnie? Jak wiemy, rządy PiS rozłożyły budownictwo infrastrukturalne, tak więc zapotrzebowanie na drewno budowlane spada. Nasuwa się jakże słuszne pytanie, co leśnicy robią z tym drewnem, że potrzebna jest aż 2,5-krotne zwiększenie wycinki?

Z zasad ekonomii wiadomo, że cenę kształtuje podaż. Gwałtowny wzrost podaży (2,5-krotny) ze strony Polski musi spowodować iż nasze nadwyżki drewna musimy sprzedawać po niższych cenach. Czyj interes reprezentuje nosiciel kopert od „córki leśnika”?

Patrząc po rabunkowych działaniach tego rządu, coraz wyraźniejsze staje się pytanie. Ile lat Polacy będą musieli odbudowywać Polskę, po rządach PiS i ich „dojnej zmianie”?

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Stanlley 26.06.2017 13:56

  Zawisza, racz się doedukować waść!

  przedzając krytykę lex Szyszko – w latach 2009 – 2014 z powierzchni Warszawy znikło 147 tys. drzew (mimo, że funkcjonowały restrykcyjne przepisy nakazujące uzyskanie zgody na każdorazową wycinkę)
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03632-Bez-LexSzyszko-w-WaWie-wycieto-147-tys-drzew.htm

  wycinka 18,8 tys. głównie zaatakowanych przez kornika drzew jest niewielką ingerencją w drzewostan Puszczy, warto wiedzieć, że nawałnica, która przeszła nad Puszczą Knyszyńską przewróciła aż 600 tys. m/3 drzew! Należy też zwrócić uwagę na to, iż wspomniana wycinka 18,8 tys. m/3 jest o połowę mniejsza niż przewidywał plan wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej w latach 2002 – 2011 – a gdzie wtedy byłeś Zawiszo? Gdzie był twój lament?
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03111-O-co-chodzi-w-sporze-o-Puszcze-Bialowieska.htm

  A tu jeszcze lepsze kwiatki, co ciekawe, mimo iż wycięty las był częścią obszaru chronionego “Góry Bystrzyckie i Orlickie” – prokurator nie zakwalifikował wyrębu lasu jako przestępstwa przeciw środowisku (które jest ścigane z urzędu) lecz jako uszkodzenie cudzej rzeczy, ścigane na wniosek.
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03615-Jak-bohater-afery-hazardowej-wycinal-las.htm

  na koniec fakty i mity :
  http://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/fakty-i-mity-o-puszczy-bialowieskiej-lasy-panstwowe-vs-greenpeace/bmt0w7e

 2. kudlaty72 26.06.2017 14:18

  @Stanlley
  Lewaka fakty nie interesują,ważne żeby pluć na PIS.

 3. Zawisza Niebieski 26.06.2017 15:39

  @kudłaty72
  Na części narodu polskiego dokonano ohydnej zbrodni. Zobaczy, ty nie myślisz czy autor ma rację, czy też nie. Widzisz krytykę od razu masz gotową formułkę, “lewak”. Nie widzisz, że stoisz złodziejowi na czatach i to złodziejowi twego mieni.

 4. kudlaty72 26.06.2017 16:06

  @Zawisza Niebieski
  Lewaku śmieszny zle trafiłeś bo w mój temat – “Jak wiemy, rządy PiS rozłożyły budownictwo infrastrukturalne, tak więc zapotrzebowanie na drewno budowlane spada.”
  Co ty wiesz o nowoczesnym budownictwie?Kiedy ostatnio byłeś na nowoczesnej budowie?Nic nie wiesz ale uświadamiam cię ,że czasy kibli zbijanych z desek już dawno minęły.

  I drugie lewaku – “Patrząc po rabunkowych działaniach tego rządu, coraz wyraźniejsze staje się pytanie. Ile lat Polacy będą musieli odbudowywać Polskę, po rządach PiS i ich „dojnej zmianie”?”

  Popatrz na wyniki makroekonomiczne i na komunikaty finansowe spółek z WIG20 ale to cię szaraczku przerasta.Popluj sobie,jeszcze możesz.

 5. Zawisza Niebieski 26.06.2017 16:15

  @Stanley
  Lata 2009-14 to okres 6 lat, ustawa lex szyszko wchodzi w życie w styczniu, zmieniona została w maju masz 5 miesięcy w tym czasie Warszawie wycięto 20 tys drzew. Pamiętaj, że to był okres wiosenny, czasy zakładania przez ptaki gniazd. Gospodarka drewnem zawsze istniała i istnieć powinna, ale jak podają sami leśnicy,wycinka wzrosła 2.5 krotnie w stosunku do lat wcześniejszych, wycinamy więcej niż w roku przyrasta. Jaka potrzeba gospodarcza usprawiedliwia taką gospodarkę rabunkową?, bo jeśli wycinamy więcej niż przyrasta to jest to gospodarka rabunkowa.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/552861,lex-szyszko-drzewa-wycinka-bilans-zmiany-prawo.html

  Mówisz o nawałnicach, one zawsze się zdarzały i będą zdarzać czyniąc szkody w drzewostanie, na to wpływu nie mamy, to jest uwzględnione w rachunku ekonomicznym mówimy o działaniu ludzi, nie normalnych procesach zachodzących w przyrodzie.

  Co do tego “głównie zaatakowanych przez korniki” to tylko zdanie jednej strony. Sama metoda ratowania przez wycinanie jest dość kontrowersyjną
  http://wpolityce.pl/polityka/286482-puszcza-bialowieska-ratowana-przez-wycinanie-kontrowersyjna-decyzja-ministra-szyszki-otwiera-nowe-pole-konfliktu
  Leśnicy mówią, że drzew nie wycina się ciężkim sprzętem, ale kilka dni temu protestujący zatrzymali ciężki sprzęt, więc jak to jest z tą prawdą? Kornik był w lasach od kiedy były lasy, jedynym lekarstwem jest utrzymywanie różnorodności drzewostanu. Monokultury zawsze sprzyjają pasożytom.

  Tak więc mimo propagandy szerzonej przez środowiska związane z Szyszką, Szyszko jest szkodnikiem naszych lasów znacznie większym od tego kornika.

 6. Zawisza Niebieski 26.06.2017 16:38

  @Kudłaty
  Tak akurat się składa, że na budowach bywam kilka miesięcy w roku i muszę cię zmartwić, drewno nadal się stosuje choć w mniejszym stopniu, choćby na palety do dostawy sprzętu ale nie tylko i to nie do zbijania kibli, bo tu lepiej się spisuje Toi-Toi.

  Tak ciesząc się z osiągnięć sprawdziłeś może jak wzrasta dług naszego kraju? Może wiesz, na co potrzeba naszej gospodarce aż tyle drewna, że trzeba było 2,5 krotnie zwiększyć wycinkę?

  Są ludzie do których argumenty nie trafiają, niestety wszelkie próby myślenia zawsze zabije lewak. Ale stój sobie na czatach, pilnuj by ci ojczyznę równo rozkradali. A może ty z tej dojnej zmiany, koleś kolesia, co się do koryta dorwali?

 7. kudlaty72 26.06.2017 17:42

  @Zawisza Niebieski
  Co wpis to większa kompromitacja lewaku.
  “ustawa lex szyszko wchodzi w życie w styczniu, zmieniona została w maju masz 5 miesięcy w tym czasie Warszawie wycięto 20 tys drzew.”
  nie zauważyłeś,że ustawa zezwala ,a nie nakazuje wycinki drzew?To może sobie teraz przypomnij kto jest prezydentem Warszawy lewaku,a potem dopiero na PISie psy wieszaj.
  Takie magiczne słowo lewaku jak “eksport” słyszałeś?
  Dlaczego dług wzrasta?Dlatego,że takie lewaki jak ty doprowadziły zadłużenie poza granice spłacalności.Odwrócenie tego to lata ciężkiej pracy nad zwalczaniem korupcji w gospodarce,sądach i zmiana konstytucji,żeby deficyt mógł być finansowany przez NBP ale tego lewaku i tak nie zrozumiesz.
  Układy typu “tata wiedział że to lipa”,grupa azoty,zakaz kontroli dokumentów cystern z paliwem wjeżdzających do kraju i cały szereg nieprawidłowości z rozsprzedawaniem naszego majatku narodowego przez lewaków twojego pokroju doprowadziło do obecnej sytuacji.Machina sprawiedliwości działa wolno ale działa i lewactwo już tego nie zatrzyma.WYSTARCZY LEWAKU NIE KRAŚĆ

 8. Zawisza Niebieski 26.06.2017 17:56

  @kudłaty
  Co wpis, to mnie bardziej przekonujesz, że z myśleniem to masz problemy. Działasz tylko tym, co ci do głowy nawkładano. Kto wycinał drzewa, prezydent Warszawy, zresztą chyba najlepsza prezydent jaką Warszawa miała po wojnie, a przynajmniej na tle nieudaczników Kaczyńskiego i Marcinkiewicza.
  Wycinali ludzie korzystający z prawa utworzonego przez Szyszko, wiele wskazuje, że na życzenie lobby.

  Prawda, wystarczy nie kraść, przeczytaj sobie o “miłośniku babcinych emerytur”, sprzedaży ziemi kościołowi, niekiedy za 2% wartości (Kraków Łagiewniki). Dziś w Polsce nie ma kumoterstwa, bo PiS kumoterstwo zamienił na prawo, dziś przestępstwo kumoterstwa odbywa się w glorii prawa, bo przestępcy prawo czynią
  Magiczne słowo eksport? Tki eksport stosował też kiedyś Stalin, tak wyeksportował żywność, że ludzie na Ukrainie tysiącami z głodu padali. Wycinamy drzew więcej niż nam przyrasta, mówi to tobie coś, człowieku “pilnujący na czatach”
  Wystarczy otworzyć oczy, by zobaczyć koperty córek leśnika, układy typu, koleś Szydło, historyk zarządza lotniskiem Balice. przekręty w sprawie ochronu na czasie przyjazdu papieża, do Krakowa. Niedouczona magister prawa rządzi TK. Proces odbudowy Polski będzie musiał być długi, wysupłać wszystkich PiSiewiczów, co się do koryta dostali będzie drogi, bo trzeba będzie odprawy płacić.

 9. kudlaty72 26.06.2017 18:16

  @Zawisza Niebieski

  ” zresztą chyba najlepsza prezydent jaką Warszawa miała po wojnie,” haha tak lewaku i rozkradzione miliardy.Faktyczne na twoją miarę ta prezydent.
  Nie chce mi się już tobą polemizować lewacki oszołomie.
  Moze zostań przy tych toi-tojach,do tego się nadajesz bo pisanie tekstow opiniotwórczych cię przerasta.

 10. Zawisza Niebieski 26.06.2017 20:38

  @kudłaty
  Przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy…. Nieodwracalnie przeformowali ci mózg, zamiast możliwości myślenia dali ci słowa jak “lewak” i tak paplesz co ci podrzucą. Najlepiej wyjść z Unii, za poprzedniego rządu tylko kradli a ci z własnej kieszeni dokładają. Popatrz jak się premiami obdarowuje “dojna zmiana” jak rzeka pieniędzy płynie do Tadeusza R. innych spragnionych koryta. Unia nie jest samym dobrem, tam też rządzą biurokraci, co pojęcia nie mają, ale będąc samotną wyspą odizolowaną nic byśmy nie znaczyli, ot taki zaścianek ciemnoty. Zobaczysz jak skorzysta na wyjściu z Unii Wielka Brytania. Więc jeśli nie Unia, nie samotna wyspa, to z kim? Masz propozycję, może Rosja? A może od razu, bądźmy odważni, Korea Płn.? Targowica sprowadziła nam obce wojska na nasze ziemie. Myślisz, że teraz odpuszczą? Pozwolą Rosji na naszej ziemi swoje bazy budować?

 11. Zawisza Niebieski 26.06.2017 20:47

  @atos
  Kto nami rządzi? Mamy w Polsce PO, przedstawiciela zachodnich koncernów na ziemię Polski, mamy PiS przedstawiciel USraela na Polskę, tylko nie mamy przedstawiciela Polski na Polskę. Ot i całą tajemnica. PO-PiS był “genialnym rozwiązaniem” Od ilu lat nie głosowaliśmy na tych, których uważamy za godnych reprezentowania naszego kraju? Głosujemy tylko na mniejsze zło. A każde mniejsze zło to opcja złodziei. Jak w wyjaśnieniu Radziwiłła z Potopu, każdy ciągnie za czerwoną szmatę zwaną Polska i chce, by mu w rękach jak największy kawał został.
  Dlatego piszę “Dojna Zmiana”, bo doili nas jedni, teraz doją drudzy i każdy pilnuje, by go od koryta nie oderwać.

 12. Stanlley 27.06.2017 10:35

  @Zawisza Niebieski
  nie masz co bronić autora textu bo ten text nawet przed przedszkolakiem się nie obroni – to przegrana sprawa i nie warto kruszyć kopie o takie wypociny.

  “Lata 2009-14 to okres 6 lat, ustawa lex szyszko wchodzi w życie w styczniu, zmieniona została w maju masz 5 miesięcy w tym czasie Warszawie wycięto 20 tys drzew.”
  Hola hola – spora część warszawy podlega pod konserwatora zabytków. Spora część tych drzew została wycięta w oparciu o pozwolenia przed erą lex Szyszko – np. w Zoo ale lewacka propaganda oczywiście zwala to na nowe prawo. Druga sprawa – pisząc to pokazujesz nieznajomość nowego prawa – bez pozwoleń to można było sobie na ogródku wycinać do końca lutego, po tym okresie jak zauważyłeś jest okres lęgowy ptaków – praktycznie w całym mazowieckim musisz mieć specjalne pozwolenie pozwolenie na wycięcie drzewka od wojewódzkiego konserwatora przyrody. Co więcej w stolicy rządzi PO więc teren jest pod jurysdykcją Bufeciary

  “Co do tego „głównie zaatakowanych przez korniki” to tylko zdanie jednej strony. Sama metoda ratowania przez wycinanie jest dość kontrowersyjną”
  Nie ma innej metody. Widzę że nawet nie raczyłeś się zapoznać z linkiem który zapodałem. “Lasy Państwowe wskazują tutaj dwa argumenty: po pierwsze, nie ma innego sposobu walki z kornikiem. Ze względu m.in. na europejski program ochrony przyrody Natura 2000, na większości terenów Puszczy nie wolno używać środków chemicznych. Pozostaje tylko pozbywanie się drzew martwych i zarażonych, by szkodnik się nie rozprzestrzeniał.”

  Jak się ustosunkujesz do tego faktu że ludziom zagraża 214 tys. m3 zarażonych drzew. Drzewa przy drogach i szlakach komunikacyjnych dla pieszych zagrażają przede wszystkim ludziom. Martwe drzewo może złamać się w każdej chwili – limit Szyszkinie dość że mniejszy niż za poprzedniej ekipy (no właśnie czemu siedziałeś cicho wtedy? ) to nie pozwala na usunięcie martwych drzew przy drogach które powinny być usunięte.

 13. Maximov 27.06.2017 10:41

  Smutna jest ta wasza dyskusja.
  Pokazuje jak działa propaganda, jak dzieli Polaków.
  O co wy się w ogóle kłócicie?
  Że jeden mniej szkodził a inny bardziej?
  Szkodzili obaj!
  Z drzewami nie ma co panikować bo mamy lasów w ch…, hmm, dużo.
  To, co wytną to z czasem odrośnie.
  Nie róbmy z Polski jakiegoś skansenu czy rezerwatu, gdzie nie można drzew wycinać.
  Przecież to było chore, że na swojej ziemi nie można było wyciąć drzewa choć zgadzam się, że wycinanie drzew w sezonie lęgowym powinno być zakazane.
  Prawdą jest, że “nasze” elity nie działają w interesie Polski i Polaków.
  Więcej nawet, mają obywateli w d…e.
  Zero szacunku, zero strachu przed swoim suwerenem.
  Dlaczego z tym nic nie robicie tylko kłócicie się o pierdoły?
  Aby cokolwiek się poprawiło w Polsce to musi dojść do gruntownych zmian.
  Opcja wszyscy won plus nowa konstytucja to minimum, aby zapoczątkować dobre zmiany.
  W tym kierunku trzeba iść a nie dać się rozgrywać mediom, które z wycinki drzew (owszem, sporej) zrobiły świetny temat skłócający Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.