Jan Szyszko nie żyje

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 928

Prezydent Andrzej Duda poinformował za pośrednictwem „Twittera” o śmierci byłego ministra środowiska Jana Szyszki.

„Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem” – napisał wczoraj Andrzej Duda.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych Jan Szyszko był kandydatem PiS do Sejmu z okręgu warszawskiego.

Jan Szyszko był ministrem środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka w latach 1997-1999, w latach 2005-2007 był ministrem środowiska w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Po raz kolejny stanął na czele resortu środowiska w 2015 roku i był ministrem do 2018 roku. Ostatnie lata urzędowania Jana Szyszko jako ministra upłynęły pod znakiem kontrowersji wokół sporu z Komisją Europejską oraz organizacjami ekologicznymi o wycinkę Puszczy Białowieskiej.

Jan Szyszko miał 75 lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 10.10.2019 09:25

    Wiec mial carat na ochrone przyrody nie powinno tak byc
    Byl najgorszym dla przyrody wyborem, wycinka ,zadal brakow limitow na polowaniach.
    To kusownik byl i zlodziej, przyroda upombiala sie o niego i go rozliczy.

  2. ZIWK 10.10.2019 17:45

    Dodatkowo nawet po śmierci będzie szkodnikiem. Ponieważ jego nazwisko jest na kartach wyborczych (już wydrukowanych), to głos oddanyna to nazwisko będzie się liczył. Normalna PiSS-nekrofilia i nekromancja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.