Minister wydał 100 000 zł za luksus na lotnisku

Opublikowano: 27.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 798

Interpelację z wnioskiem o ujawnienie kwot, które były minister środowiska przeznaczył na saloniki VIP na warszawskim Okęciu, złożył poseł Jacek Protasiewicz. Odpowiedź zwala z nóg.

Ministerstwo Środowiska odpowiedziało posłowi, że czasie, kiedy Jan Szyszko był szefem resortu, w sumie wydano 100 tys. zł na lotnicze luksusy.

W 2017 r. usługi VIP na Lotnisku Chopina w Warszawie dla urzędników ministerstwa kosztowały 52 tys. zł, w 2016 36,9 tys., a pod koniec 2015 – ponad 7 tys. Henryk Kowalczyk wydał na to o wiele mniej. Przez pierwsze półrocze 2018 zdołał zamknąć się w 8 tysiącach. Ale usprawiedliwia rozrzutność poprzednika:

– Ze względu na liczne i ważne obowiązki ministra oraz wiceministrów korzystających z saloniku VIP Line, konieczność korzystania z tej usługi spowodowana jest zdecydowanie krótszym czasem oczekiwania na przejście i odprawę – mówił, broniąc byłego ministra.

Ministerstwo Środowiska w swojej odpowiedzi podkreśliło, że wysokie koszty wynikały również z tego, że Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w tamtym czasie odmawiało administracji publicznej świadczenia usług na preferencyjnych warunkach.

Ale dla porównania – ten sam resort za PO-PSL w latach 2013-2015 wydał na ten cel 123 tys.

Z kolejnych kosmicznych wydatków ujawnionych przez NIK: wydatki Beaty Szydło na przejazdy limuzynami sięgnęły w 2017 prawie 9 mln zł. Wizaż byłej premier kosztował zaś 167 tys. zł.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.