Czy Polski śmigłowiec naruszył granicę z Białorusią?

Opublikowano: 02.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1668

Białoruś oskarża Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez śmigłowiec Sił Powietrznych Mi-24. Wojsko Polskie odpowiada.

Mińsk ogłosił w piątek, że polski śmigłowiec wojskowy Mi-24 przekroczył polsko-białoruską granicę. Polska maszyna miała lecieć bardzo nisko, wlecieć na odległość 1200 metrów w głąb Białorusi, a następnie zawrócić. Białoruski MSZ wezwał w tej sprawie na dywanik polskiego chargé d’affaires, żądając wyjaśnień i wszczęcia śledztwa.

Przypomnijmy, że niedawno to białoruskie śmigłowce przekroczyły polską granicę, do czego Białoruś się nie przyznała.

Stronie białoruskiej w imieniu Wojska Polskiego odpowiedział rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych Jacek Goryszewski. Wojskowy dementuje doniesienia, jakoby polska maszyna naruszyła białoruską granicę. Wojsko Polskie utrzymuje, że taka sytuacja nie miała miejsca. „Nie potwierdzam tej informacji. Żaden z polskich śmigłowców nie przekroczył granicy z Białorusią. Takie przekroczenie nie mogło mieć miejsca i nie miało miejsca. Nasze systemy radarowe jednoznacznie na to wskazują” – powiedział Goryszewski, cytowany przez agencję Reuters.

Na podstawie: Reuters
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.