Co możesz zrobić ws. cenzury?!

Opublikowano: 03.05.2022 | Kategorie: Cenzura, Komunikaty

Liczba wyświetleń: 2122

Oto odpowiedź, jaką dostał jeden z naszych czytelników, który zapytał SMS-em firmę Orange o powód zablokowania portalu WolneMedia.net.

Cóż, nie możecie nas czytać dla waszego bezpieczeństwa. Jesteście małymi dziećmi i może was krzywda spotkać, gdy za dużo się dowiecie. Blokada neuronowa w mózgu wam się przepali i zaczniecie samodzielnie myśleć, czy jakoś tak…

1. Informować wszystkich i wszędzie, jak ją obejść.

2. Domagać się odblokowania strony u operatorów i żądać od nich odszkodowania za łamanie waszego prawa do pozyskiwania informacji z Art. 54 Konstytucji. A potem kontaktować się z rzecznikami praw konsumenta i składać skargi na odmowę odblokowania strony przez operatorów internetowych. Musicie mieć na piśmie odmowę – wydrukować emaile i zanieść rzecznikowi.

3. Nagłaśniać nielegalną cenzurę łamiącą art. 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w mediach polskich i zagranicznych. Niech się cały świat dowie, że w Polsce demokrację i pluralizm zastąpiła dyktatura i cenzura.

4. Vlogerzy obawiający się zbanowania konta na YouTube, mogą poinformować neutralnie, że „Zaufana Trzecia Strona” poinformowała o blokadzie portalu WolneMedia.net i powiedzieć, że osoby, które chciałyby zobaczyć na własne oczy, jak wygląda ruska propaganda, mogą wejść na stronę przez bramkę proxy (Wejdź na stronę proxysite.com/pl/, w okienku przy „USb wpisz https://wolnemedia.net, naciśnij klawisz Enter i to wszystko).

5. Najodważniejsi mogą organizować spontaniczne pikiety i demonstracje solidarnościowe przed budynkami rządowymi i ABW.

6. Możecie opracować własne ulotki informacyjne informujące o blokadzie i jak ją obejść. Tutaj wiele porad, ale wystarczy ograniczyć się do punktów 1, 2 i 3, bo są najprostsze do zastosowania.

7. W komentarzach niżej możecie zgłaszać własne pomysły. Zaproponowano by ktoś opracował wzór reklamacji do zgłaszania telekomom. Ktoś mógłby z Was go opracować?

Trzeba zacząć działać, bo Ojczyźnie grozi komuno-faszystowski totalitaryzm. Macki ośmiornicy PiS-u sięgają daleko – kontrolują ABW, Sejm, Prezydenta, Trybunał Konstytucyjny, Prokuratury i częściowo Sądownictwo.

Padł już pomysł, by uruchomić kopię portalu w sieci Tor.

Na dniach opracuję ulotkę informacyjną, którą będzie można drukować i kolportować (skrzynki pocztowe, rozdawać znajomym, etc.).

Żaden adwokat nie zgłosił się Pro Bono, dlatego umówiłem się z prawnikiem z kancelarii. Jeśli podejmie się sprawy – poda cenę i zorganizujemy zbiórkę na prawniczą obronę „Wolnych Mediów”.

Zastanawiam się, czy zgłosić do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa przez rząd polegającej na złamaniu Art. 54 Konstytucji (przypominam, że wszelkie inne przepisy prawa muszą być zgodne z Konstytucją, a ta jednoznacznie zakazuje cenzury prewencyjnej).

Lista zablokowanych stron jest niejawna i władze nie chcą jej ujawniać. Zablokowano mnóstwo stron, ale wiadomo tylko o tych najpopularniejszych. Małe stronki i blogi, które odwiedzało 10, może 100 osób dziennie (pewnie większość to agenci ABW), są mi nieznane.

Polska przestała być państwem demokratycznym, w którym istnieje pluralizm i wolność słowa. Mamy dyktaturę i cenzurę poglądów antyrządowych, zwłaszcza mediów przychylnych Konfederacji, która stanowi dla PiS-u zagrożenie. PiS zachowuje się, jakby w Polsce wprowadzono tajny stan wojenny bez ogłoszenia stanu wojennego. PiS coraz mniej różni się od PZPR-u.

Maurycy Hawranek
WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. replikant3d 03.05.2022 09:52

  Adminie! żaden prawnik ani ,,pro bono,,ani za pieniądze nie podejmie się walki z ABW. Sprawa Piskorskiego pokazała że PIS ma głęboko w ,,czterech literach,, konstytucję i prawo. Wszyscy prawnicy a nawet trybunał unijny nic nie wskórali. Są bezkarni i się z tym już nie kryją. Spróbować można ale skutki mogą być nieprzyjemne i dla pana i dla portalu. Prawda jest taka że to społeczeństwo jest już tak ogłupiałe, że do póki jest ,,ciepła woda w kranie, micha pełna jedzenia i dach nad głową,, to nikt nawet palcem nie kiwnie. Ileż było tych wszystkich protestów i demonstracji? i co? i tak zrealizowali wszystko co chcieli. Obecne społeczeństwo tak naprawdę nie jest już zdolne do prawdziwego oporu. ,,Wygoda,, i pozorne ,,bezpieczeństwo,, są ważniejsze. Smutne ale prawdziwe.

 2. Admin WM 03.05.2022 09:55

  Demonstracje mają służyć zwykłym ludziom na ulicy – przechodniom, aby dowiedzieli się o istnieniu WM i weszli na nasz portal z ciekawości. A przy okazji może pokażą je w mediach, nawet jeśli w złym świetle, wśród widzów pojawi się ciekawość „a cóż tam takiego opublikowali, że PiS się boi?”.

 3. replikant3d 03.05.2022 11:02

  Reżimy mają to do siebie że dopuszczają pewien ,,margines,, zamieszania. Ale i tak w końcu realizują to co zamierzali.,,Małe kroczki do przodu i jeden do tyłu,, Stara metoda. Może wyniknie coś z tego dobrego. Ale nie liczyłbym na spektakularne efekty. Sam próbowałem wielokrotnie zainteresować innych tym portalem. ZERO efektu. Klapy na oczach i koniec. Efekt usunięcia POLSKIEJ INTELIGENCJI W czasie drugiej wojny światowej. Globaliści planują na dekady naprzód. Większość obecnych ludzi nie jest zdolna umysłowo do tego. Ci którzy potrafili zostali usunięci ze społeczeństwa.Dlatego jest jak jest.

 4. RobG56 03.05.2022 14:54

  III RP nigdy nie była państwem wolnym i demokratycznym.
  Rząd PiS w przeciwieństwie do pozostałych pomagdalenkowych poliklik, działa po prostu w sposób otwarty.
  https://www.polskawlesie.pl/panstwo/rzad-dobrej-zmiany-nie-zgadza-sie-na-cenzure

 5. Murphy 03.05.2022 16:04

  Polecem przeglądarkę Brave, gdzie można sobie ustawić “Secure DNS” i wybrać inny server DNS niż od dostawcy, bez potrzeby grzebania w systemie. Dzięki temu można w łatwy sposób obejść ograniczenia dostawców. https://www.ghacks.net/2021/10/23/how-to-enable-dns-over-https-secure-dns-in-chrome-brave-edge-firefox-and-other-browsers/

 6. BANDZIORkaq 03.05.2022 18:47

  Chrom na smartfonie} ustawienia}prywatność i bezpieczeństwo}użyj bezpieczenego połączenia DNS} ustawienia niestandardowe} zmień operatora DNS np. na open DNS, śmiga bez zarzutów. Nawet dla takiego laika jak ja to nic trudnego.

 7. Katarzyna TG 03.05.2022 22:01

  Czyżby dwa ostatnie lata tresury wystarczyły by uczynić z polskiego społeczeństwa doskonałych niewolników systemu?

 8. robi1906 04.05.2022 08:19

  Czy wam nie wystarczy, że Wilk wyrąbał kasę z ludzi co mu sąd odrzucił pozew zbiorowy?, to może jeszcze poproś Brauna o radę jak się wywinąć od “będziesz pan wisiał”, ile raz można być frajerem?, a zresztą ….rób co chcesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.