Blogerzy wysłali na skraj stratosfery kamerę 360 stopni

Opublikowano: 16.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2877

Grupa blogerów postanowiła wykonać lot do stratosfery i zarejestrować to za pomocą kamery 360 stopni. Udało im się tego dokonać, a rezultatem jest niezwykłe i interaktywne nagranie.

Technologia dostępna kiedyś tylko dla wybranych staje się po czasie na tyle tania, że mogą jej zacząć używać również zwykli ludzie. Kamery 360 stopni stają się częścią naszego świata i wkrótce mogą być wykorzystywane powszechnie.

Może to spowodować zwłaszcza upowszechnienie się wirtualnej rzeczywistości. Na rynku dostępne jest coraz więcej urządzeń umożliwiających wejście do świata wirtualnej rzeczywistości. Film nagrany kamerą 360 stopni idealnie nadaje się do takiego medium.

Twórcy projektu, którzy wypuścili nad Anglią balon z kamerą nie ukrywają, że ich celem było właśnie stworzenie zawartości, która będzie idealna dla potrzeb wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej technologii każdy będzie mógł poczuć się tak jakby znalazł się niemal nad ziemską atmosferą.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. arthur 17.09.2018 16:31

    Taki fajny news i żadnej dyskusji o kulistości/płaskości?
    A już sięgałem po popcorn:)

  2. hashi 17.09.2018 17:34

    Fajny pomysł z filmikiem można obracać kamerę w dowolnym kierunku strzałkami lub myszką. Mogli by coś takiego umieścić na stacji ISS z całodobowym livem. Obecnie mamy tylko coś takiego w Full HD https://www.youtube.com/watch?v=RtU_mdL2vBM ale widać kulistość ziemi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.