Białe Hełmy potwierdzają inscenizację ataków chemicznych

Opublikowano: 27.04.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 784

Mieszkańcy syryjskiej Dumy i kilkudziesięciu członków Białych Hełmów potwierdzili, że ataki chemiczne były zainscenizowane – powiedział na otwartym posiedzeniu w ONZ dyrektor Fundacji Badań Problemów Demokracji Maksim Grigoriew, który przeprowadził w Syrii własne śledztwo.

„Nasza organizacja przeprowadziła niezależną ocenę raportu OPCW, przesłuchaliśmy 15 świadków z Dumy, 40 członków Białych Hełmów, którzy udostępnili informację o tym, jak inscenizowali sceny” – powiedział ekspert.

Grigoriew zauważył, że w raporcie OPCW często wykorzystywana jest informacja, której nie da się sprawdzić. „Przesłuchano wątpliwych świadków, nie przeprowadzono sekcji zwłok ofiar rzekomego ataku chemicznego, utajono nazwiska ekspertów, na których autorzy się powołują, nie udało się zidentyfikować, ani nawet ocenić liczby ofiar śmiertelnych, sytuacja ciał jest sprzeczna z wnioskami OPCW na temat wykorzystania chloru” – powiedział dyrektor fundacji.

Według dyrektora „wielu świadków potwierdziło, że fałszywe ataki chemiczne były stałym elementem pracy Białych Hełmów”. Jak podkreślił Grigoriew, OPCE sama ustaliła, że dane „udostępnione przez „Białe Hełmy”, jeśli chodzi o incydent w szpitalu, są podrobione”.

To już nie pierwszy dowód na to, że Białe Hełmy uciekły się do inscenizacji. W połowie lutego poinformował o tym producent BBC Syria Riam Dalati.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.