Aluminium działa na organizm człowieka niczym trucizna

Opublikowano: 24.11.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2815

Podczas testów laboratoryjnych aluminium znaleziono w ogromnej liczbie produktów, od żywności i napojów począwszy, na produktach konsumenckich i lekach skończywszy:

1. W lekach: środki przeciwbólowe, środki zobojętniające kwas, środki przeciw biegunce i w dodatkach typu stearynian magnezu.

2. W szczepionkach. Według niektórych naukowców aluminium jest bardziej toksyczne niż rtęć, która… również znajduje się w szczepionkach.

3. Aluminium stosowane jest przy produkcji kosmetyków: środków do pielęgnacji ciała, dezodorantów, antyperspirantów, filtrach w kremach przeciwsłonecznych, szamponach, pastach do zębów.

4. Aluminium znajduje się w opakowaniach do żywności: w folii, w puszkach, kartonach na soki oraz w garnkach z niego wykonanych.

5. W żywności: E 173 (aluminium – środek barwiący cukierki na kolor srebrny i dekoracje stosowane na wypiekach), E 541 (fosforan aluminiowo-sodowy – środek emulgujący dodawany do pieczywa i ciasta), E 554 (krzemian aluminiowo-sodowy – środek przeciwzbrylający stosowany w soli, cukrze, gumach do żucia), E 556 (krzemian aluminiowo-wapniowy – środek przeciwzbrylający stosowany w gumach do żucia) i E 559 (krzemian aluminiowy-uznany za „nieszkodliwy”).

Co jest naprawdę zaskakujące – aż do 139,2 mg aluminium może być zjedzone przez jedną osobę w jednym posiłku w zależności od tego, jak jest on przygotowywany. Powszechną praktyką na świecie jest gotowanie, przygotowywanie i przetrzymywanie żywności w opakowaniach z aluminium. Gdy aluminium jest zimne, jego przenikanie do żywności jest na poziomie minimalnym. Jednak gdy żywność przygotowywana jest w temperaturze ok. 150 stopni, przenikanie aluminium do żywności jest alarmujące. Uczeni przebadali 5 różnych rodzajów mięsa – zostały one opakowane w folię aluminiową i gotowano je w piekarniku w temperaturach ponad 150 stopni. Odkryto, że poziom koncentracji aluminium wzrósł o 378% w mięsie czerwonym, a w drobiu o 215%.

Świetnym sposobem na usunięcie aluminium w prosty sposób jest odkwaszenie organizmu, gdyż metale wtedy są mniej reakcyjne i wyrządzają znacznie mniej szkód. Silnie zasadowe surowe warzywa i owoce (seler, pietruszka, burak, jarmuż, ogórek, szpinak, jabłka) są jednocześnie detoksyfikujące i skutecznie wspomagają mechanizmy oczyszczania organizmu z metali ciężkich, w tym aluminium.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Zawisza Niebieski 24.11.2019 21:20

    Moim zdaniem tekst jest biciem piany, bo trzeba oddzielić aluminium, które rzeczywiście spożywamy np w produktach spożywczych od tego które jest całkowicie odizolowane od produktów spożywczych. Mogę wypowiedzieć się na temat kartonów na soki, w których stosuje się warstwę aluminiową. Są to kartony warstwowe, od wewnątrz i zewnątrz pokryte PE (PE, celuloza, aluminium, PE). Warstwa aluminium służy do ochrony przed światłem słonecznym, co przedłuża przydatność soku do spożycia chroniąc przed zmianami na skutek kontaktu ze światłem. Na to wrażliwy jest np. sok jabłkowy. Jakikolwiek kontakt soku z aluminium jest niemożliwy, bo przerwanie warstwy ochronnej PE spowoduje nasiąknięcie sokiem tektury, co spowoduje iż karton będzie wyglądał na tyle nie ciekawie, że po niego nie sięgniemy. Aluminium zastosowane w kartonach, absolutnie nie ma możliwości wpływu na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.