4,6 mld zł na rozbudowę e-administracji

Opublikowano: 13.02.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 312

Właściciele zaprzyjaźnionych z rządem firm informatycznych muszą zacierać ręce – na rozbudowę systemu e-administracji (ePUAP, CEPiK czy ZUS-PUE oraz planowane e-Zdrowie i e-Podatki) w ciągu kilku najbliższych lat pójdzie minimum 4,6 miliarda złotych publicznych pieniędzy. Niestety wcale nie będzie to oznaczało zmniejszenia liczby urzędników. W tym roku znowu ich przybędzie, a na ich pensje wydamy o 500 mln zł więcej niż w 2014 roku.

Od 2012 roku łączne koszty związane z realizacją projektu e-administracji pochłonęły 1,465 mld zł. Mimo tych gigantycznych środków liczba urzędników zatrudnionych w administracji publicznej na koszt podatnika wcale się nie zmniejszyła. Wręcz przeciwnie – nadal utrzymuje się tendencja wzrostowa (przypomnijmy, że w ciągu 7 lat rządów ekipy PO-PSL liczba urzędników zwiększyła się o około 80 tys.). Szacuje się, że rok 2015 będzie kolejnym, w którym liczba urzędniczych etatów się zwiększy. Obecna władza ma bowiem coraz więcej pomysłów na różnego rodzaju nowe instytucje, agencje i fundusze działające na koszt podatników. Dzięki temu na urzędnicze wypłaty wydamy o minimum 500 mln zł więcej, niż w roku ubiegłym, a średnia pensja pracownika administracji przekroczy 4,8 tys. zł.

W kontekście powyższego trudno cieszyć się z informacji o tym, że w ciągu kilku najbliższych lat władza wyda minimum 4,6 miliardów zł na rozbudowę e-administracji, skoro prawdopodobnie nie przełoży się to na jakiekolwiek oszczędności. Potok publicznych pieniędzy zaleje konta właścicieli firm informatycznych zaprzyjaźnionych z rządem, jednak liczba urzędniczych etatów w administracji publicznej pozostanie na niezmienionym poziomie. A wszystko na koszt polskiego podatnika.

Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
niewolnik
Użytkownik
niewolnik

Wolnych od papierków urzędników wyślą do bezpośredniego nękania społeczeństwa, żeby wiedziało kto tu rządzi.

chemdog1
Użytkownik
chemdog1

wiadomo ze PO-PSL zwieksza liczbe urzednikow, przeciez to ich glowny elektorat.

dobramama
Użytkownik
dobramama

Zwalanie wszystkiego na PO-PSL to jest uciekanie od tematu. Czy to będzie PO-PSL, czy PIS-Samoobrona, to jedno i to samo. Nie “pasożytem” jest jedna, czy druga partia, ale cały ten system.