10 000 dolarów grzywny za pójście do kościoła

Opublikowano: 02.10.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1125

Była kanadyjska pielęgniarka z London Health Sciences Centre (LHSC), Kristen Nagle, zwolniona ze względu na wypowiedzi przeciwko restrykcjom pandemicznym i pomoc w organizowaniu protestów, została ukarana za uczestnictwo w nabożeństwie wielkanocnym w 2021 roku. Sąd prowincyjny nakazał jej zapłacić karę w wysokości 10 000 dolarów.

Poniżej film nagrany przez Kristen Nagle siedem miesięcy temu podczas protestu Konwoju Wolności.

Kobieta brała udział w nabożeństwie w Kościele Bożym w Aylmer. Zarzucono jej łamanie przepisów Reopening Ontario Act poprzez uczestnictwo w nabożeństwie z udziałem ponad 100 osób w czasie, gdy liczba osób w zgromadzeniach nie mogła przekraczać 10. Teraz napisała na „Instagramie”, że „To jest Kanada – tu możesz dostać karę w wysokości 10 000 dolarów za pójście do kościoła”.

LHSC zwolniło Kristen Nagle, pielęgniarkę oddziału neonatologicznego intensywnej terapii, po śledztwie wewnętrznym wszczętym w listopadzie 2020 roku. Ona i dwie inne kobiety zostały oskarżone o zorganizowanie wiecu przeciwko lockdownowi w Victoria Park w London. W styczniu 2021 roku pielęgniarka uczestniczyła w proteście w Waszyngtonie w USA. Po tym College of Nurses of Ontario rozpoczęło dochodzenie.

Pielęgniarka mówi, że zamierza złożyć apelację w sprawie kary za pójście do kościoła. Dodaje, że wtedy w Wielkanoc w nabożeństwie uczestniczyli też były poseł federalny Derek Sloan i poseł prowincyjny Randy Hillier. Obaj sprzeciwiali się restrykcjom i paszportom covidowym, ale w związku z udziałem w nabożeństwie nie postawiono im żadnych zarzutów. Poza tym prokurator ostatnio oddalił zarzuty stawiane Sloanowi, Hillierowi i pastorowi Kościoła Bożego Heinrichowi Hildebrandtowi związane z zaangażowaniem w protest w Norfolk, Ontario w czerwcu 2021 roku. W proteście uczestniczyło 200–300 osób. Kristen Nagle podkreśliła, że zarzuty oddalono, ponieważ prokurator przyznał, że dalsze prowadzenie sprawy nie leży w interesie publicznym, jako że rząd zniósł restrykcje.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

10

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.