Zwrot „nazistowska Polska” w grze firmy Mattel

Opublikowano: 25.04.2015 | Kategorie: Historia, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 339

Polonijna gazeta „Nowy Dziennik” alarmuje o cokolwiek niezręcznym sformułowaniu użytym w jednej z edycji popularnej karcianki wyprodukowanej przez Mattel.

Firma Mattel, producent m.in. lalek Barbie i światowy lider na rynku zabawek, wypuścił na rynek edycję popularnej gry karcianej „Apples to Apples”, w której na jednej z kart znalazło się wyrażenie „nazistowska Polska”. O sprawie informuje „Nowy Dziennik”, najbardziej poczytna spośród polonijnych gazet za oceanem.

Gra „Apples to Apples” dedykowana jest dla dzieci i młodzieży, sprawdza wiedzę z różnych dziedzin i polega na dopasowaniu wylosowanego na jednej karcie hasła do definicji znajdującej się na innej. Do tytułu filmu „Lista Schidlera” ułożono następujący opis: „film w reżyserii Stevena Spielberga z 1993 roku, który opowiada prawdziwą historię katolickiego przedsiębiorcy, który uratował 1 tys. Żydów z nazistowskiej Polski”. Jak informuje producent, sprzedano już 3 mln tej edycji gry w USA i na świecie.

Dziennikarze „Nowego Dziennika” poinformowali o tym faux-pas ambasadora RP. ‒ Ambasada podjęła natychmiastową interwencję u prezesa koncernu, wzywając firmę Mattel do korekty określenia całkowicie niezgodnego z prawdą historyczną i godzącego w dobre imię naszego kraju. Mamy nadzieje, że będzie skuteczna ‒ powiedział rzecznik ambasady.

To drugi tego rodzaju incydent w krótkim odstępie czasu. Zaledwie kilka dni minęło od wystąpienia szefa FBI Jamesa Comeya, który w Muzeum Holokaustu wygłosił zdanie o „mordercach z Polski i Węgier”, którzy pomagali faszystom unicestwiać Żydów. Skandal z karcianką skłania do refleksji, że Amerykanie wciąż mają olbrzymie problemy z przyswojeniem historii II wojny światowej, o ile bowiem można dyskutować o motywacjach dyrektora FBI, wpadka Mattela wynika z ewidentnej ignorancji.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

To mówi naród, który stworzył koncept rasy panów, współpracował z nazistowskimi eugenikami i finansował ich badania, i który zrobił.bohatera narodowego z werner von brauna, nazistowskiego ludobójcy. Propaganda kłamstwa, z ktorej Goebbels byłby dumny.

kozik
Użytkownik
kozik

Nie szukałbym tu jakiegoś drugiego dna. Po prostu pełnia się to, co mówił Izrael Singer w 1996 na światowym kongresie żydów.

argos1
Użytkownik
argos1

Spokojnie, już nasi “przyjaciele” zza oceanu razem z UE oraz tymi spod znaku sześcioramiennej gwiazdy, zadbają o to, że za 40 lat dzieci w szkołach na całym świecie będą uczyły się, jak to w 1939 roku Polska razem ze Związkiem Sowieckim napadły na niegroźne Niemcy, a Adolf Hitler wydał tylko rozkaz do obrony swego kraju przed napaścią.
Obawiam się, że “przyjaźnimy się” nie z tymi co potrzeba, a zamiast pomocy ci nasi “przyjaciele” wbiją nam jeszcze nóż w plecy.
Piękna “przyjaźń”, szkoda tylko, że jednostronna.

skyhigh
Użytkownik
skyhigh

obawiam się, że strach u niektórych przemienia się już w obsesję, w sensie psychopatologicznym…